Takanashi wygrywa trzeci konkurs z rzędu

Utworzono: 05.02.2017 15:37 / sk

Japonka Sara Takanashi odniosła kolejne zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata rozegranych dziś w austriackim Hinzenbach. Skokami na odległość 89 i 92 metry (254,8 pkt) Japonka zapewniła sobie 52-gie pucharowe zwycięstwo w karierze. Druga była dziś Niemka Carina Vogt, miejsce trzecie zajęła Norweżka Maren Lundby.

„Jestem trochę zaskoczona zwycięstwem, ponieważ moje skoki dziś wcale nie były takie dobre. Popełniłam kilka błędów. Carina to świetna zawodniczka. Jest silna zarówno psychicznie jak i fizycznie. Jej skok był dla mnie sporą motywacją do walki,” powiedziała po konkursie triumfatorka.

Carina Vogt (88 i 91 metrów; 250 pkt), która dziś obchodziła 25-te urodziny, po raz drugi tej zimy stanęła na pucharowym podium (wczoraj była 3-cia). „To był wspaniały prezent urodzinowy. Jestem na dobrej drodze. Nie mogę wręcz doczekać się kolejnych konkursów.”

Carina Vogt, Sara Takanashi, Maren Lundby

Trzecia dziś Maren Lundby skokami na odległość 85,5 I 89 metrów (245,2 pkt) zapewniła sobie siódme podium tej zimy. „Z początku miałam problemy z pozycja najazdową tutaj w Hinzenbach. Dzisiaj było już znacznie lepiej. Bardzo cieszę się z miejsca na podium.”

Tuż za podium (ze startą 1,9 pkt) uplasowała się najlepsza spośród reprezentantek gospodarzy Daniela Iraschko-Stolz (86 i 89 metrów). Piąta była druga wczoraj Niemka Katharina Althaus (242,2 pkt) wyprzedzając kolejną Austriaczkę Chiarę Hoelzl. Japonka Yuki Ito uplasowała się dziś na miejscu siódmym, ósma była Jaqueline Seifriedsberger. Czołową dziesiątkę uzupełniła kolejna reprezentantka Niemiec Svenja Wuerth oraz najlepszą ze Słowenek Maję Vtic.

Jedenasta była Ramona Straub. Najlepszą z Francuzek była ponownie Lucile Morat (12-ta), która wyprzedziła Japonkę Yukę Seto. 14-ta była Słowenka Spela Rogelj, miejsce 15-te zajęła Finka Julia Kykkaenen. Najlepszą z Amerykanek była dziś 17-ta Sarah Hendrickson. Najlepsza z Rosjanek Irina Avvakumova przewróciła się po lądowaniu w drugiej serii konkursowej i ostatecznie skalsyfikowana została na miejscu 19-tym. Włoszki Elena Runggaldier i Evelyn Insam zajęły miejsca 22-gie i 27-me. 28-ma była Kanadyjka Atsuko Tanaka.

W klasyfikacji generalnej tegoroczn4go cyklu prowadzi nadal Japonka Sara Takanashi, która po dwóch zwycięstwach w Hinzenbach umocniła się na pozycji liderki (1195 pkt) i o 267 pkt wyprzedza rodaczkę Yuki Ito. Trzecia pozostaje Norweżka Maren Lundby (789 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Świata rozegrane zostaną już za tydzień w słoweńskim Ljubnie.