MŚJ - Słoweńcy i Niemki wygrywają konkurs drużynowy

929.0
3
Austria
870.8

W piątek w amerykańskim Park City rozegrano dwa konkursy drużynowe Mistrzostw Świata Juniorów.

W konkursie mężczyzn zwyciężyła Słowenia w składzie Ziga Jelar, Tilen Bartol, Aljaz Osterc i Bor Pavlovcic (932,3 pkt). Najdalsze skoki spośród Słoweńców oddał Tilen Bartol (92,5 i 91,5 metra; 243,6 pkt).

Na miejscu drugim uplasowali się po zaciętej walce o zwycięstwo skoczkowie z Niemiec - Martin Hamann, Tim Fuchs, Felix Hoffmann i Constantin Schmid, którzy oddali najlepsze skoki w serii finałowej nie byli jednak w stanie drobić start z pierwszej serii konkursowej (929 pkt). Najlepiej z Niemców skakał brązowy medalista konkursu indywidualnego Constantin Schmid.

O miejsce trzecie walkę stoczyli Austriacy i Japończycy. Ostatecznie na najniższym stopniu podium uplasowali się Markus Rupitsch, Mika Schwann, Clemens Leitner i Janni Reisenauer (870,8 pkt). Drużynie japońskiej w składzie Masamitsu Ito, Riki Kurita, Ren Nikaido i Yuken Iwasa do podium zabrakło jedynie 0,6 pkt. Najdalszy skok spośród Japończyków oddał w pierwszej serii konkursowej Yuken Iwasa (97,5 metra).

Top 3 Teams Damen

news - Polasek i Malsiner mistrzami świata juniorów

Najdalsze skoki w konkursie oddał świeżo upieczony mistrz świata juniorów Czech Viktor Polasek (93,5 i 96 metrów; 253,9 pkt). Drużyna czeska ukończyła konkurs na miejscu siódmym. Na miejscu piątym uplasowali się skoczkowie z Polski, szósta była Finlandia. W serii finałowej wystartowali również skoczkowie ze Szwajcarii.

Do finału nie awansowali reprezentanci Rosji, Rumunii, Stanów Zjednoczonych i Norwegii. O wielkim pechu może mówić Jesper Oedeagaard, który został zdyskwalifikowany w pierwszej seii konkursowej z powodu nieprzepisowego kombinezonu.

Niemki ze zlotem

W konkursie pań bezapelacyjnie zwyciężyły reprezentantki Niemiec (772,1 pkt). Agnes Reisch, Luisa Goerlich, Pauline Hessler i Gianina Ernst prowadziły ze sporą przewagą już na półmetku konkursu . Najlepsze skoki spośród Niemek oddała skacząca w pierwszej grupie Agnes Reisch.

Prawie 40 pkt za Niemkami uplasowały się dziś Słowenki Jerneja Brecl, Katra Komar, Nika Kriznar i Ema Klinec (733,2 pkt). Najdalsze skoki oddały medalistki konkursu indywidualnego Nika Kriznar i Ema Klinec.

Miejsce trzecie zajęły reprezentantki Austrii Claudia Purker, Sophie Mair, Elisabeth Raudaschl i Julia Huber (672,9 pkt). Najdalsze skoki oddały Claudia Purker i Sophie Mair.

Czwarta była Norwegia, miejsce piąte zajęła Japonia. Na miejscu szóstym uplasowały się Kanadyjki. Siódme były Rosjanki (skaczące w trójkę). W Serii finałowej wystartowały jeszcze ósme ostatecznie reprezentantki gospodarzy. Do finały nie awansowały Szwedki.