50-te pucharowe zwycięstwo Takanashi

Utworzono: 29.01.2017 15:00 / sk

Sara Takanashi zwyciężyła w drugim konkursie Pucharu Świata w rumuńskim Rasnovie odnosząc 50-te pucharowe zwycięstwo w karierze. Skokami na odległość 96 i 97,5 metra (247,3 pkt) Japonka pokonała Maren Lundby i Danielę Iraschko-Stolz.

„Jestem szczęśliwa, że udało mi się w końcu odnieść 50-te pucharowe zwycięstwo w karierze. Bardzo chciałam dokonać tego już w Japonii. Ale Rasnov to również bardzo wyjątkowe miejsce, jestem tu rekordzistką skoczni, a publiczność zawsze bardzo mnie wspiera,” powiedziała po konkursie Takanashi.

Po skoku na odległość 95,5 metra Maren Lundby prowadziła na półmetku konkursu. Jednak skok na odległość 93 metrów w serii finałowej ostatecznie pozwolił jej na zajęcie miejsca drugiego (241,9 pkt). „Jestem bardzo zadowolona z weekendu w Rumunii. Pierwsze i drugie miejsce jak najbardziej mnie zadowalają. To był wspaniały weekend. Warunki były prawie idealne, atmosfera jaka panowała na skoczni wyśmienita,” powiedziała po konkursie Norweżka.

Na najniższym stopniu podium stanęła dziś reprezentantka Austrii Daniela Iraschko-Stolz (93 i 94 metra; 235,4 pkt). „Cieszę się z powrotu na podium. Sara, Yuki i Maren nie były łatwymi rywalkami, w ostatnich tygodniach skakały naprawdę dobrze. Doskwierały mi tutaj w Rumunii problemy z kolanem, ale tak jest już od wielu lat, w sumie więc przyzwyczaiłam się do tego. Atmosfera na skoczni i kibice byli wspaniali. Rasnov to chyba jedno z moich ulubionych miejsc,” powiedziała Austriaczka po konkursie.

Poza podium uplasowała się tym razem Japonka Yuki Ito (90 i 90,5 metra; 224,1 pkt) o 1 pkt wyprzedzając Niemkę Katharinę Althaus. Szósta była dziś Carina Vogt (218,4 pkt). Po niezbyt udanym starcie we wczorajszym konkursie (zalediwe 18-ta) miejsce siódme zajęła dziś Rosjanka Irina Avvakumova, wyprzedzając kolejną Niemkę Svenję Wuerth. Czołową dziesiątkę uzupełniły trzecia z Japonek Yuka Seto i Amerykanka Sarah Hendrickson.

Miejsca 11-te i 12-te zajęły reprezentantki Austrii Jacqueline Seifriedsberger i Chiara Hoelzl. 13-ta była Amerykanka Nita Englund.

Słowenki Maja Vtic i Spela Rogelj zajęły miejsca 14-te i 15-te. 16-ta była najlepsza z włoszek Elena Runggaldier. Francuzki Lucile Morat i Lea Lemare uplasowały się na miejscach 21-szym i 22-gim. Finka Julia Kykkaenen zajęła miejsce 23-cie. Rumunka Daniela Haralambie ukończyła konkurs na miejscu 24-tym, wyprzedzając Kanadyjkę Taylor Heinrich.

Na czele klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu umocniła się Japonka Sara Takanashi (995 pkt), która wyprzedza rodaczkę Yuki Ito (842 pkt) oraz trzecią Maren Lundby (697 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Świata rozegrane zostaną za tydzień w austriackim Hinzenbach.