PK - Aigner wygrywa w Bischofshofen

Utworzono: 28.01.2017 19:30 / sk

Pierwszy z konkursów Pucharu Kontynentalnego w austriackim Bischofshofen zakończył się dziś zwycięstwem Clemensa Aignera.

Po skoku na odległość 39,5 metra 23-letni Austriak prowadził już na półmetku konkursu. Skok na dokładnie taką samą odległość w serii finałowej zapewnił mu ostatecznie drugie zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego tej zimy(296,5 pkt). Aigner zwyciężył tydzień temu w Sapporo.

Na miejscu drugim uplasował się reprezentant Tomas Vancura (137 i 137,5 metrów; 287,8 pkt). Dla Czecha było to pierwsze podium od prawie roku.

Trzeci był dziś Simon Ammann, który zamiast do Willngen na zawody Pucharu Świata, przyjechał po tygodniowym zgrupowaniu szwajcarskiej kadry w słoweńskiej Planicy do Bischofshofen. Czterokrotny mistrz olimpijski\oddał dziś skoki na odległość 140 i 138 metrów (282,6 pkt).

Tuż za podium uplasował się kolejny reprezentant Austrii Stefan Huber, piąty był reprezentacyjny kolega Ammanna Kilian Peier. Czołową szóstkę uzupełnił najlepszy ze Słoweńców Nejc Dezman.

Najlepszym z Niemców był dziś siódmy Pius Paschke. Miejsce ósme i dziewiąte zajęli reprezentanci Włoch Davide Bresadola i Sebastian Colloredo. Na miejscu dziesiątym konkurs ukończył Austriak Maximilian Steiner.

Zaledwie 21-szy dziś Słoweniec Miran Zupancic prowadzi nadal w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Kontynentalnego (494 pkt). Na miejsce drugie awansował po dzisiejszym zwycięstwie Clemens Aigner (461 pkt). Trzeci jest Florian Altenburger (423 pkt).

Drugi z konkursów w Bischofshofen rozegrany zostanie w niedzielę o godzinie 10:00 CET.