FIS Cup - Wohlgenannt ponownie najlepszy w Zakopanem

Utworzono: 08.01.2017 14:58 / ab

Austriak Ulrich Wohlgenannt ponownie zwyciężył w konkursie FIS Cup rozegranym dziś w Zakopanem. Austriak pokonał dwóch reprezentantów Słowenii Matjaza Pungertara oraz Timiego Zajca.

Po skoku na odległość 132 metrów Austriak prowadził już na półmetku konkursu. W finale Wohlgenannt poszybował na odległość 129,5 metra i ostatecznie z łączną notą 270,2 pkt o 3,8 pkt pokonał Matjaza Pungertara (132 i 131 metrów; 266,4 pkt). Na najniższym stopniu podium stanął reprezentacyjny kolega Słoweńca Timi Zajc (132,5 i 127 metrów;  262,6 pkt).

Tuż za podium uplasował się Rosjanin Maksim Sergeev (261,7 pkt). Miejsca piąte, szóste i siódme zajęli trzej kolejni reprezentanci Słowenii Ziga Jelar (260,8 pkt), Rok Tarman (256,2 pkt) oraz Jaka Hvala (254,4 pkt).

Ósmy był najlepszy z Polaków Krzysztof Miętus (249,3 pkt). Czołową dziesiątkę uzupełnili drugi wczoraj Kilian Peier ze Szwajcarii (248,3 pkt) oraz lider klasyfikacji generalnej cyklu Paweł Wąsek (244,3 pkt).

Miejsce 11-te zajęli ex-aequo Dominik Kastelik i Andrzej Stękała (241,5 pkt). 14-ty był Dawid Jarząbek (240,6 pkt). Na miejscu 30-tym uplasował się Stanisław Biela (210,9 pkt).

W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi nadal Paweł Wąsek (273 pkt). Drugi jest Stefan Huber z Austrii (430 pkt). Miejsce trzecie zajmuje Słoweniec Aljaz Osterc (386 pkt).

Kolejne zawody z cyklu FIS Cup rozegrane zostaną 27 i 28 stycznia w amerykańskim Eau Claire.