PK - Pierwsze zwycięstwo Daniela Hubera

Utworzono: 28.12.2016 15:50 / sk

Austriak Daniel Huber zwyciężył w drugim z konkursów Pucharu Kontynentalnego rozegranym w szwajcarskim Engelbergu.

23-latek z Salzburga oddał skoki na odległość 139 i 133,5 metra zapewniając sobie pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego (280,3 pkt). „Nic nie zmienialiśmy od wczoraj. Cała drużyna skakała lepiej niż wskazywałby wynik. Dzisiaj ponownie zrobiliśmy swoje,” powiedział Huber, który wystartuje w ramach grupy narodowej w austriackiej części rozpoczynającego się już jutro Turnieju Czterech Skoczni.

Trzeci wczoraj Słoweniec Aljaz Osterc dziś uzyskał jeszcze lepszy wynik i sklasyfikowany został na miejscu drugim (133,5 i 133 metrów; 276,2 pkt). „Jestem bardzo zadowolony z moich skoków, dziś były jeszcze lepsze niż wczoraj. Nie mam pojęcia, kiedy uda mi się wystartować w Pucharze Świata, jestem nadal bardzo młody, nie spieszę się więc wcale,” powiedział po konkursie 17-latek.

Po podwójnym zwycięstwie we wczorajszym konkursie, dzisiaj najlepszym z reprezentantów Norwegii był trzeci Joakim Aune (138 i 131 metrów; 275,3 pkt). „Jestem naprawdę zaskoczony, nie spodziewałem się. Cieszę się z moich skoków. Jestem przeszczęśliwy z powodu drugiego miejsca na podium w ciągu dwóch ostatnich dni.”

Miejsca czwarte i piąte zajęli reprezentacyjni koledzy Aune, zwycięzca wczorajszego konkursu prowadzący dziś na półmetku konkursu Halvor Egner Granerud oraz Johann Andre Forfang. Sigurd Nymoen Soeberg i Joachim Hauer zajęli ex-aequo miejsce dziesiąte. W czołowej dziesiątce uplasowało się tym sposobem aż pięciu reprezentantów Norwegii.

news - Norwegowie odnoszą podwójne zwycięstwo w Engelbergu

Miejsce szóste zajął Fin Antti Aalto, który ostatnimi występami (miejsca 4-te, 12-te i 6-te) zasłużył sobie na nominację na rozpoczynający się już jutro Turniej Czterech Skoczni i reprezentować będzie Finlandię wspólnie z Jarkko Maeaettae. Siódmy był Austriak Clemens Aigner, miejsce ósme zajął Sebastian Colloredo, na miejscu dziewiątym uplasował się Słoweniec Miran Zupancic.

Po dwóch konkursach w Engelbergu Daniel Huber (265 pkt) i Halvor Egner Granerud (248 pkt) awansowali na miejsca drugie i trzecie w klasyfikacji generalnej cyklu. Na prowadzeniu utrzymuje się nie startujący w Engelbergu Cene Prevc (280 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną w niemieckim Titisee-Neustadt 7 i 8 stycznia.