Damjan niespodziewanym mistrzem Słowenii

Utworzono: 23.12.2016 09:13 / sk

Jernej Damjan sprawił sporą niespodziankę podczas mistrzostw Słowenii rozegranych w czwartek na dużej skoczni w Planicy.

33-latek, który przeszedł w tym roku aż dwie operacje kolana, oddał najdalsze skoki w obydwu seriach konkursowych 135 i 135,5 metra) i z łączną notą 268,4 pkt pokonał rywali. „Ale niespodzianka! Wiedziałem, że skaczę nieźle, ale takiego wyniku się nie spodziewałem,” napisał nowo koronowany mistrz Słowenii na swoim facebook’u.

Miejsce drugie zajął faworyt konkursu, lider klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Świata, Domen Prevc (132 i 133 metry; 258 pkt). Zaledwie 1 pkt za nim uplasował się Nejc Dezman (po 132,5 metra).

Top 6 Damen

Miejsca od czwartego do szóstego zajęli Tine Bogataj, Anze Semenic i Aljaz Osterc. Peter Prevc i Jurij Tepes w konkursie nie wystartowali.

W konkursie drużynowym zwycięstwo odnieśli skoczkowie z SK Triglav 1 - Domen Prevc, Cene Prevc, Ziga Jelar i Nejc Dezman (992,5 pkt). Miejsce drugie zajęli reprezentanci SSK Sam Ihan 1 - Jernej Damjan, David Krapez, Miha Kveder i Tilen Bartol (974,1 pkt). Na najniższym stopniu podium uplasowali się skoczkowie z miejscowego klubu ND Ratece Planica - Bor Pavlovcic, Rok Tarman, Anze Lavtizar i Lojze Petek (919,1 pkt).

Top Teams

W konkursie pań najlepsza okazałą się Maja Vtic (131,5 i 131 metrów; 245,5 pkt). Druga była Ema Klinec (126 i 130,5 metra; 238,2 pkt). Miejsce trzecie zajęła Eva Logar (125 i 121 metrów; 214,3 pkt).

Jernej Damjan jedzie na turniej, Pograjc kontuzjowany

Jernej Damjan, który po raz ostatni wystartował w konkursie Pucharu Świata w marcu 2015 roku, zapewnił sobie miejsce w kadrze na tegoroczny Turniej Czterech Skoczni jeszcze przed mistrzostwami kraju. Oprócz 33-latka, w skład słoweńskiej kadry wchodzą trzej bracia Prevc - Domen, Peter i Cene, Jurij Tepes, Anze Semenic oraz Rok Justin.

Niestety 25-letni Andraz Pograjc, ósmy zawodnik niedzielnego konkursu Pucharu Kontynentalnego w fińskim Kuusamo, doznał podczas jednego z treningów kontuzji kostki. Słoweniec poddany został zabiegowi operacyjnemu i nie zobaczymy go już tej zimy na skoczni.