PK - Wohlgenannt wygrywa jednoseryjny konkurs w Kuusao

Utworzono: 17.12.2016 19:28 / sk

Organizatorzy zawodów Pucharu Kontynentalnego w fińskim Kuusamo nie mieli dziś szczęścia do warunków. Najpierw konkurs przełożono, potem również z powodu wiatru po skokach 14-tu zawodników odwołano serię finałową.

W jednoseryjnym konkursie zwyciężył reprezentant Austrii Ulrich Wohlgenannt. 22-latek oddał skok na odległość 140 metrów i z łączną notą 140,8 pkt odniósł trzecie w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego. „To nie był łatwy konkurs. Dla mnie pierwszy w tak trudnych warunkach. Oddałem dobry skok, miałem też trochę szczęścia. Jutro postaram się powtórzy ć wynik,” powiedział po konkursie zwycięzca.

Podwójne zwycięstwo Austriakom zapewnił Florian Altenburger (135,5 metra; 125,9 pkt). „To nie był łatwy dzień. To nie był mój najlepszy skok, ale nie było źle i wystarczyło do podium,” powiedział Altenburger.

Na najniższym miejscu podium uplasowali się ex-aequo (po 121 pkt) Włoch Sebastian Colloredo (128,5 metra) i Krzysztof Biegun (128 metrów).

Miejsce piąte i szóste zajęli Elias Tollinger i Philipp Aschenwald zapewniając Austrii kolejny świetny występ.

Siódmy był drugi z Włochów Davide Bresadola. Miejsce ósme zajął Lauri Asikainen. Na miejscu dziewiątym uplasował się Jan Ziobro. Czołową dziesiątkę uzupełnili najlepszy z reprezentantów Niemiec Pius Paschke oraz najlepszy z Norwegów Fredrik Bjerkeengen.

Słoweniec Cene Prevc rowadzi nadal w klasyfikacji generalnej cyklu (280 pkt). Drugi jest Florian Altenburger (192 pkt), miejsce trzecie zajmuje Tom Hilde (180 pkt).

Jutrzejszy konkurs w Kuusamo rozegrany zostanie o godzinie 11:15 CET.