Jarkko Maeaettae wygrywa w Rovaniemi

Utworzono: 20.11.2016 09:44 / sk

Za kilka dni rusza kolejny sezon Pucharu Świata. Tymczasem fińscy skoczkowie rywalizowali na skoczni normalnej w Rovaniemi w mistrzostwach kraju.

Zwycięstwo w konkursie odniósł Jarkko Maeaettae. 21-latek ,najlepszy z Finów w tegorocznym Grand Prix (43-ci w klasyfikacji generalnej, 12-ty w Hakubie i Czajkowskim), oddał skoki na odległość 92 i 93,5 metra i z łączną notą 260 pkt pokonał rywali.

Na miejscu drugim uplasował się Lauri Asikainen (92 i 84,5 metra; 236,9 pkt). Po świetnym skoku w serii finałowej na miejsce trzecie awansował Janne Korhonen, zdobywając pierwszy medal mistrzostw kraju w karierze. 20-latek w Kuopio oddał w konkursie skoki na odległość 84 i 94,5 (najdalszy skok dnia) metra (236,7 pkt).

Lauri Asikainen, Jarkko Määttä, Janne Korhonen

Tuż za podium uplasował się Janne Ahonen (234,9 pkt). Piąty był Antti Aalto, szósty Eetu Nousiainen, miejsce siódme zajął Kalle Heikkinen, a ósme Ville Larinto.

44-letni Japończyk Noriaki Kasai, który w Finlandii przygotowuje się do sezonu zimowego, wystartował w konkursie i sklasyfikowany został na miejscu drugim, ex-aequo z Lauri Asikainenem.