FIS Cup - Haralambie i Osterc wygrywają w Einsiedeln

Utworzono: 04.09.2016 18:52 / ab

Rumunka Daniela Haralambie i Słoweniec ….. zwyciężyli w drugim z konkursów FIS Cup rozegranym w szwajcarskim Einsiedeln.

Druga wczoraj Rumunka, dziś po skokach na odległość 73 i 72 metry (227,5 pkt) ze sporą przewagą pokonała prowadzącą na półmetku triumfatorkę wczorajszego konkursu reprezentantkę Niemiec Selinę Freitag (72,5 i 63,5 metra; 211,7 pkt). Na najniższym stopniu podium stanęła inna Rumunka Andrea Diana Trambitas (64 i 66 metrów; 193,5 pkt).

Zaledwie 0,4 pkt za podium uplasowały również czwarta wczoraj Sabrna Windmueller (po 64 metry) oraz Japonka Ayaka Igarashi (po 64 metry). Szósta była Rosjanka Aleksandra Barantceva (62 i 61 metrów; 181,1 pkt).

Daniela Haralambie

Po dwóch konkursach w Einsiedeln w klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi nadal Kinga Rajda (296 pkt). Druga jest Słowenka Eva Logar (200 pkt). Miejsce trzecie zajmuje Henriette Kraus (198 pkt). Miejsce piąte zajmują ex-aequo wczorajsza i dzisiejsza triumfatorka Selina Freitag oraz Daniela Haralambie (po 180 pkt).

W konkursie mężczyzn triumfował podobnie jak wczoraj Aljaz Osterc. Reprezentant Słowenii pokonał rywali skokami na odległość 116,5 i 116 metrów (269,5 pkt). Drugi był z 1 pkt stratą Niemiec Felix Hoffmann (116,5 i 116 metrów; 268,5 pkt). Na najniższym stopniu podium uplasował się Polak Dominik Kastelik (116 i 115,5 metra; 264,7 pkt).

Czwarty był Niemiec Julian Hahn (114 i 111,5 metra; 256,4 pkt), miejsce piąte zajął Austriak Stefan Huber (po 112,5 metra; 255 pkt). Czołową szóstkę uzupełnił Stanisław Biela (113,5 i 111 metra; 254,1 pkt).

Siódmy był drugi zawodnik wczorajszego konkursu Paweł Wąsek. Bartosz Czyż był 11-ty. Miejsce 22-gie zajął Krzysztof Leja; 26-ty był Andrzej Zapotoczny. Pozostali Polacy nie zdołali awansować do serii finałowej.

W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi nadal Włoch Davide Bresadola (365 pkt), drugi jest Jan Ziobro (269 pkt), na miejsce trzecie awansował zwycięzca obydwu konkursów w Einsiedeln Słoweniec Aljaz Osterc (226 pkt). Dominik Kastelik jest szósty (193 pkt), a Aleksander Zniszczoł ósmy (175 pkt).

Kolejne zawody FIS Cup rozegrane zostaną za dwa tygodnie w niemieckim Hinterzarten.