Peter Prevc ponownie najlepszy

Utworzono: 02.07.2016 13:35 / hn

Peter Prev zwyciężył w drugim konkursie Pucharu Kontynentalnego w słoweńskim Kranj pokonując rodaków Roberta Kranjca i Jaka Hvalę.

Zmienne warunki panujące dziś na skoczni nie przeszkodziły triumfatorowi zeszłorocznego Pucharu Świata w oddaniu najdalszych skoków w obydwu seriach konkursowych (115 i 113 metrów; 251,6 pkt) zapewniając Słoweńcowi drugie zwycięstwo z rzędu z ponad 10-punktową przewagą nad drugim Kranjcem (110 i 107,5 metrów; 238,3 pkt). Jaka Hvala poszybował na odległość 107,5 i 109 metrów i ostatecznie z łączną notą 231,3 pkt uplasował się na najniższym stopniu podium.

Tuż za podium uplasował się Kanadyjczyk Mackenzie Boyd-Clowes  (111 i 103 metry). Piąty był Austriak Clemens Aigner, na miejscu szóstym konkurs ukończył Amerykanin Kevin Bickner. Siódmy był Słoweniec Andraz Pograjc, ósmy Bartłomiej Kłusek. Czołową  dziesiątkę uzupełnili najlepszy z Niemców Martin Hamann i kolejny Polak Jan Ziobro.

Kranj

W klasyfikacji generalnej cyklu po dwóch zwycięstwach z kompletem punktów prowadzi Peter Prevc, drugi jest jego rodak Robert Kranjec (120 pkt), miejsce trzecie zajmuje Austriak Clemens Aigner  (105 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną 20 i 21 sierpnia w fińskim Kuopio.