Peter Prevc przed Rokiem Justinem

Utworzono: 01.07.2016 22:45 / hn

W słoweńskim Kranj rozegrano dziś pierwsze tego lata zawody Pucharu Kontynentalnego. W konkursie podwójne zwycięstwo odnieśli reprezentanci gospodarzy. Triumfator zeszłorocznego Pucharu Świata Peter Prevc o zaledwie 0,7 pkt pokonał reprezentacyjnego kolegę Roka Justina (106 i 111,5 metrów; 305,8 pkt).

Za Prevcem i Justinem uplasował się najlepszy z Austriaków Clemens Aigner (105 i 110,5 metrów).

Miejsca czwarte i piąte zajęli Polak Jan Ziobro oraz młody Czech Viktor Polasek. Na miejscu  szóstym uplasował się kolejny Słoweniec Robert Kranjec. Najlepszym z reprezentantów Niemiec był dziś siódmy Karl Geiger. Czołową dziesiątkę uzupełnili dwaj inni reprezentanci gospodarzy Tomaz Naglic i Jaka Hvala oraz Niemiec Martin Hamann.

Zarówno dla Petera Prevca jak i kilku innych skoczków, zawody w Kranj były pierwszym w karierze starcie na nowych nartach marki Slatnar. Dotychczasowy producent Elan wycofał się z produkcji nart skokowych po zakończeniu sezonu zimowego. Firma znanego z produkcji wiązań Słoweńca Petera Slatnara odkupiła linię produkcyjną odnosząc dziś pierwsze w historii firmy zwycięstwo w zawodach międzynarodowych.

Dzisiejszy konkurs stał na bardzo wyrównanym poziomie. Do serii finałowej nie awansowali min. Szwajcar Gregor Deschwanden czy Austriak Andreas Kofler.

Peter Prevc prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego, wyprzedzając rodaka Roka Justina ora Austriaka  Clemensa Aignera.

Drugi z konkursów w słoweńskim Kranj rozegrany zostanie w sobotę o godzinie 9:30.