PK - David Siegel wygrywa w Vikersund

Utworzono: 05.03.2016 12:50 / sk

Mistrz świata juniorów David Siegel zwyciężył w dzisiejszym konkursie Pucharu Kontynentalnego w norweskim Vikersund.

Po niezbyt udanym stracie w piątkowym konkursie, w którym był zaledwie 37-my, dziś 19-latek oddał najdalsze skoki w obydwu seriach konkursowych (118 i 119 metrów) i z łączną notą 275,4 pkt pokonał rywali.

Norwegowie Tom Hilde i Halvor Egner Granerud powtórzyli wczorajszy wynik zajmując dziś ponownie miejsca drugie i trzecie. Hilde uzyskał dziś 115,5 i 116 metrów (270,5 pkt), Granerud oddał skoki na odległość 115,5 i 114,5 metrów (263,4 pkt).

Piątkowy wynik powtórzył również czwarty Tomas Vancura. Zaledwie 22-gi po pierwszej serii konkursowej Niemiec Markus Eisenbichler ostatecznie ukończył konkurs na miejscu piątym.

Na kolejnych miejscach uplasowali się Austriacy Clemens Aigner (6-ty) i Thomas Hofer (7-my). Czech Viktor Polasek zajął miejsce ósme.

Na miejscu dziewiątym uplasowało się aż trzech zawodników Norweg Robert Johansson, Japończyk Naoki Nakamura oraz reprezentacyjny kolega Johanssona Joacim Oedegaard Bjoereng. Miejsce 12-te zajął Markus Schiffner; 13-ty był triumfator wczorajszego konkursu Słoweniec Rok Justin.

news - Rok Justin wygrywa w Vikersund

Przed finałowymi konkursami tegorocznego Pucharu Kontynentalnego, które rozegrane zostaną w przyszłym tygodniu w Czajkowskim (RUS), w klasyfikacji generalnej prowadzi nadal Clemens Aigner (765 pkt0. Drugi jest Tom Hilde (718 pkt), miejsce trzecie zajmuje Karl Geiger (574 pkt).