PK - Pierwsze zwycięstwo Justina tej zimy

Utworzono: 04.03.2016 20:59 / sk

Rok Justin zwyciężył w zawodach Pucharu Kontynentalnego rozegranych dziś w norweskim Vikerund.

Po skoku na odległość 109 metrów w pierwszej serii konkursowej Słoweniec był czwarty. W serii finałowej Justin poszybował na odległość 111 metrów (263,2 pkt) i ostatecznie odniósł ósme zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze, pierwsze tej zimy.

Miejsca drugie i trzecie zajęli reprezentanci gospodarza. Drugi był Tom Hilde, który poszybował dziś na odległość 110,5 i 111,5 metra (262,8 pkt). Miejsce trzecie, 0,9 pkt za Hilde, zajął Halvor Egner Granerud (107 i 113,5 metra).

Tuż za podium uplasował się trzeci po pierwszej serii konkursowej Czech Tomas Vancura. Piąty był Tobias Birchler osiągając najlepszy wynik w dotychczasowej karierze. 18-letni Szwajcar prowadził nawet na półmetku konkursu, wyprzedzając Toma Hilde.

Najlepszym z Austriaków był dziś szósty Thomas Hofer, za nim uplasował się kolejny Norweg Joacim Oedegaard Bjoereng.

Mistrz Olimpijski w drużynie z Soczi Niemiec Marinus Kraus zajął miejsce ósme, po raz pierwszy tej zimy plasując się w dziesiątce zawodów Pucharu Kontynentalnego. Austriak Markus Schiffner ukończył konkurs na miejscu dziewiątym. Czołową dziesiątkę uzupełnił Słoweniec Bor Pavlovcic.

14-ty dziś Austriak Clemens Aigner nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Kontynentalnego (725 pkt), wyprzedzając Toma Hilde (638 pkt) oraz Karla Geigera (574 pkt).