Chiara Hoelzl mistrzynią świata juniorów

Utworzono: 23.02.2016 16:08 / sk

18-letnia Austriaczka Chiara Hoelzl została mistrzynią świata juniorów.

Zawodniczka klubu w Schwarzach zwyciężyła w konkursie rozegranym na skoczni Trambulină Valea Cărbunării HS-100 w rumuńskim Rasnovie, pokonują Niemkę Katharinę Althaus oraz obrończynię tytułu Rosjankę Sofię Tikhonovą.

Katharina Althaus, Chiara Hölzl, Sofia Tikhonova

Po skoku na odległość 90,5 metra, Hoelzl prowadziła już na półmetku konkursu. W serii finałowej Austriaczka, która w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Świata kobet zajmuje miejsce piąte, oddała skok na odległość 88,5 metra i pokonała rywalki.

Z łączną notą 209 pkt Hoelzl o 11,6 pkt pokonała Althaus (87 i 89,5 metrów; 197,4 pkt), a o  24,1 pkt Rosjankę Sofię Tikhonovą (po 87 metrów; 184,9 pkt).

"Przyzna szczerze, że liczyłam tutaj na podium, ostatnio moja forma jest naprawdę dobra. Jestem bardzo szczęśliwa, tytuł mistrzowski był moim wielkim celem,” powiedziała świeżo koronowana mistrzyni.

Katharina Althaus również nie kryła zadowolenia z wyniku, „Chciałam oddać dwa dobre skoki i to się udało. Moim celem nie było zwycięstwo, czy konkretne miejsce.”

Obrończyni tytułu Sofia Tikhonova liczyła na podium, do końca jednak nie była pewna swojej lokaty. „Bałam się, że mi się nie uda, że będzie zbyt trudno,  powiedział po konkursie  Rosjanka.

Reprezentantka gospodarzy Daniela Haralambie uplasowała się tuż za podium, a do medalu zabrakło jej zaledwie 0,5 pkt.