YOG - Pavlovcic i Klinec wygrywają w Lillehammer

Utworzono: 16.02.2016 15:33 / sk

Złote medale Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, które rozgrywane są w norweskim Lillehammer powędrowały do reprezentantów Słowenii.

W konkursie indywidualnym mężczyzn zwyciężył 17-letni Bor Pavlovcic, który końcem stycznia zaliczył udany debiut w zawodach Pucharu Świata w japońskim Sapporo (26-ty i 16-ty). Słoweniec oddał najdalsze skoki w obydwu seriach konkursowych (101 i 99 metrów i z łączną notą 262,8 pkt zdobył złoto igrzysk. „Ten medal to największe osiągnięcie mojej dotychczasowej kariery,” powiedział po konkursie wzruszony zwycięzca.

Reprezentant gospodarzy Marius Lindvik, 32-gi w pucharowym debiucie podczas grudniowych konkursów w Lillehammer, oddał skoki na odległość 98,5 i 94 metrów (251 pkt) i zajął miejsce drugie.

Marius Lindvik, Bor Pavlovcic, Jonathan Siegel

Po skokach na odległość 98,5 i 90,5 metra (236 pkt) trzeci był Niemiec Jonathan Siegel.

Sofia Tikhonova, Ema Klinec, Lara Malsiner

Tuż za podium, z zaledwie 1,3 pkt strata, uplasował się reprezentant Japonii Masamitsu Ito. Piąty był Francuz Jonathan Learoyd, miejsce szóste zajęli ex-aequo Amerykanin Casey Larson oraz Fin Andreas Alamommo.

W konkursie kobiet zwyciężyła faworytka Ema Klinec, która tej zimy trzykrotnie stawał już na podium zawodów Pucharu Świata kobiet. Słowenka oddała skoki na odległość 95 i 96 metrów (249,3 pkt). „Zdobycie złota to wielka sprawa. Ale ja zawsze staram się być jeszcze lepsza,” powiedziała po konkursie Klinec.

Druga była aktualna mistrzyni świata juniorów Rosjanka Sofia Tikhonova (97 i 92,5 metra; 237,6 pkt). Miejsce trzecie zajęła dość niepodziewanie Włoszka Lara Malsiner (95,5 i 94,5 metra; 231,6 pkt).

Miejsca od czwartego do szóstego zajęły Agnes Reisch (GER), Julia Huber (AUT) i Anna Odine Stroem (NOR).