PK - Austriacy ponownie najlepsi

Utworzono: 14.02.2016 13:32 / sk

Drugie zawody Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem zakończyły się, podobnie jak wczoraj, triumfem skoczków z Austrii. Po wczorajszym potrójnym zwycięstwie, dziś na podium stanęli Ulrich Wohlgenant oraz Thomas Diethart.

W konkursie rozegranym przy zmiennym wietrze zwyciężył wczorajszy triumfator Ulrich Wohlgenannt. 21-latek oddał najdalsze skoki w obydwu seriach konkursowych (123 i 131 metrów) i pokonał rywali z łączną notą 302,1 pkt.

news - Austriacy najlepsi w Zakopanem

Thomas Diethart, Ulrich Wohlgenannt, Jan Ziobro

Po wczorajszej dyskwalifikacji, drugi był dziś Thomas Diethart osiągając najlepszy wynik tej zimy (127,5 i 125 metrów; 289,1 pkt).

Trzeci był, siódmy po pierwszej serii konkursowej, Jan Ziobro. W finale Polak  poszybował na odległość 131 metrów i zapewnił gospodarzom miejsce na podium (280,8 pkt).

Za podium uplasował się kolejny z reprezentantów Polski, mistrz świata juniorów, Jakub Wolny. Piąty był Florian Altenburger, na miejscu szóstym konkurs ukończyli ex-aequo Clemens Aigner (AUT) i Bartłomiej Kłusek (POL). Miejsce ósme zajął piąty z Austriaków Markus Schiffner.

Jedynym skoczkiem w czołowej dziesiątce, który nie pochodził ani z Polski, ani z Austrii był reprezentant Czech Lukas Hlava (9-ty). Za nim uplasowało się kolejnych trzech Polaków - Krzysztof Biegun, Łukasz Podżorski oraz Przemysław Kantyka.

Niemiec Karl Geiger nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Kontynentalnego (574 pkt), choć nie wystartował w czterech ostatnich konkursach cyklu. Drugi jest Clemens Aigner (573 pkt). Miejsce trzecie zajmuje startujący w zawodach Pucharu Świata w Vikersund Tom Hilde (558 pkt).