Domen Prevc i Maja Vtic mistrzami Słowenii

Utworzono: 27.01.2016 17:32 / sk

Domen Prevc zdobył tytuł mistrza kraju w zawodach rozegranych we wtorek na skoczni normalnej w Kranj.

16-latek oddał najdalsze skoki w obydwu seriach konkursowych (108 i 113 metrów) i z łączną notą 267,8 pkt pokonał rywali.

Ema Klinec, Maja Vtic, Eva Logar

Miejsce drugie zajął Andraz Pograjc (107 I 110,5 metra; 262,5 pkt), na najniższym stopniu podium stanął  Ziga Jelar  (105 i 112 metrów; 258 pkt).

Andraz Pograjc, Domen Prevc, Ziga Jelar

Tuż za podium uplasował się Miran Zupancic, któremu do brązu zabrakło zaledwie 0,3 pkt, miejsca piąte i szóste zajęli Rok Justin i Cene Prevc.

Triumfator tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni oraz aktualny mistrz świata w lotach narciarskich Peter Prevc, podobnie jak pozostali zawodnicy kadry narodowej, w mistrzostwach kraju nie wystartowała.

W konkursie kobiet triumfowała Maja Vtic (107,5 I 108,5 metra; 249,3 pkt), o 1 pkt wyprzedzając Emę Klinec (108 i 105,5 metrów). Trzecia była Eva Logar (105 i 103 metry;  234,4 pkt).