Kamil Stoch wygrywa kwalifikacje w Zakopanem

Utworzono: 22.01.2016 20:02 / sk

Kamil Stoch zwyciężył w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego w Zakopanem. Polak poszybował na odległość 134 metrów (147 pkt).

Drugi był Stefan Hula (132,5 metra; 145 pkt). Miejsce trzecie zajął reprezentant Czech Roman Koudelka (133 metów; 144,6 pkt). Na miejscu czwartym uplasował się reprezenatnt Słowenii Anze Lanisek (131, metrów; 143,3 pkt). Piąty był rekordzista świata Norweg Anders Fannemel (132 metry; 141,6 pkt).

W czołowej dziesiątce uplasowało się kolejnych dwóch reprezentantów gospodarzy, młodziutki Andrzej Stekala (140,4 pkt) był szósty, Maciej Kot (139,9 pkt) zajął miejsce siódme. Miejsca ósme i dziewiąte zajęli Austriak Manuel Poppinger (139,3 pkt) oraz Czech Jan Matura (136,2 pkt). Pod nieobecność Noriakiego Kasai, czołową dziesiątkę uzupełnił najlepszy z Japończyków Ryoyu Kobayashi.

Rewelacyjne 11-te miejsce zajął w drugim w karierze starcie w zawodach Pucharu Świata Niemiec David Siegel, wyprzedzając rodaka Michaela Neumayera. 13-ty był Joachim Hauer, miejsca 14-te i 15-te zajęli Simon Ammann i Dawid Kubacki.

Wszyscy Niemcy z awansem

Wszyscy reprezentanci Niemiec awansowali dziś do niedzielnego konkursu. Andreas Wank był 21-szy, Stephan Leyhe 23-ci.

W sumie ośmiu polskich skoczków wywalczyło awans w dzisiejszych kwalifikacjach. 19-ty był Piotr Żyła, tuż za nim uplasował się Jan Ziobro. Krzysztof Biegun zajął miejsce 27-me, 33-ty był Jakub Wolny.

W niedzielnym konkursie zobaczymy również Włocha Sebastiana Colloredo (40-ty). Niestety kwalifikacji nie przebrnął Fiin Harri Olli.

Richard Freitag najdalej

Spośród zawodników, którzy do konkursu kwalifikować się nie musieli najdalszy skok oddał Richard Freitag (139 metrów). Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Peter Prevc oddał skok na odległość 132 metrów, jego młodszy brat Domen wylądował na 133,5 metrze. Stefan Kraft i Michael Hayboeck w kwalifikacjach nie wystartowali. Z powodu kontuzji Severin Freund do Zakopanego nie przyjechał.

Konkurs indywidualny zostanie rozegrany w Zakopanem w niedzielę o godzinie 16:00 CET.

W sobotę skoczkowie rywalizować będą w konkursie drużynowym (16:00 CET).