MŚJ-K: Złoto dla Włoch

Utworzono: 30.01.2010 13:53 / os

Włoszka Elena Runggaldier wygrała niespodziewanie konkurs kobiet Mistrzostw Świata Juniorów w Hinterzarten. Tyrolka już w pierwszej serii podłożyła podstawę do zwycięstwa, oddając skok na odległość 106,5 m. W serii finałowej uzyskała 102 metry i wygrała pewnie z notą 267,5 pkt., wyprzedzając 14-letnią Francuzkę Coline Mattel (258). Brązowy medal wywalczyła Amerykanka Sarah Hendrickson (249).

Elena Runggaldier

Tym samym, po brązowym medalu Diego Dellasegi w konkursie mężczyzn, Włosi dorzucają do kolekcji kolejny krążek. Bez medalu pozostają Niemcy. Dobry występ odnotowały Carina Vogt (5.), Juliane Seyfarth (7.), Anna Rupprecht (9.) i Melanie Faisst (11.), jednak w mistrzostwach świata liczą się medale.

Mattel, Runggaldier, Hendrickson

Zawodniczki z ośmiu krajów w pierwszej dziesiątce

Czwarte miejsce zajęła Szwajcarka Bigna Windmüller, która dość znacznie przegrała walkę o brąz. Najlepszą zawodniczką w ekipie austriackiej była, tak jak w rundach treningowych, Jacqueline Seifriedsberger. Zajęła jednak dopiero miejsce szóste.

Miejsce siódme wywalczyła Sarah Takanashi (Japonia, ex equo z Seyfarh), dziesiąta była Słowenka Eva Logar - w pierwszej dziesiątce znalazły się zawodniczki z ośmiu różnych krajów. To daje wyraz dobrej pracy wielu związków narciarskich.