PK - Clemens Aigner wygrywa drugi konkurs we Frenstacie

Utworzono: 29.08.2015 18:13 / sk

Wczoraj podczas pierwszego z konkursów Pucharu Kontynentalnego w czeskim Frenstacie Clemens Aigner wyrównał najlepszy wynik w swojej dotychczasowej karierze. Dziś Austriak zwyciężył w konkursie poprawiając wynik.

Po skoku na odległość 101,5 metrów w pierwszej serii konkursowej 22-latek zajmował miejsc drugie. Skok w finale na odległość 98,5 metrów zapewnił mu pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego (232,5 pkt).

news - Klemens Muranka wygrywa we Frenstacie

Miejsce drugie zajął po skokach na odległość 100,5 i 100 metrów wczorajszy triumfator Polak Klemens Murańka (232,1 pkt) tracąc do zwycięzcy  zaledwie 0,4 pkt.

Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant gospodarzy, czwarty wczoraj, Tomas Vancura (103,5 i 98 metrów; 230,4 pkt). Dla młodego Czecha starty we Frenstacie były z pewnością najlepszymi w dotychczasowej karierze.

Tuż za podium uplasowali się dwaj reprezentanci Słowenii Ernest Prislic i Anze Lanisek, który powadził na półmetku konkursu, wyprzedzając Aignera i innego Czecha Antonina Hajka (13-ty).

Sebastian Colloredo ukończył dzisiejszy konkurs na miejscu szóstym, siódmy był Słoweniec Rok Justin. Czołową dziesiątkę uzupełnili dwaj Austriacy Stefan Huber (8-my) i Janni Reisenauer (9-ty) oraz Włoch Federico Cecon (10-ty).

Anze Lanisek utrzymał pozycję lidera klasyfikacji generalnej tegorocznego letniego Pucharu Kontynentalnego (335 pkt). Słoweniec wyprzedza dwóch reprezentantów Polski Klemensa Murańkę (312 pkt) oraz Przemysława Kantykę (283 pkt).