PK - Dawid Kubacki wygrywa inauguracyjny konkurs w Kranj

Utworzono: 04.07.2015 21:38 / sk

Wiosenna przerwa dobiegła końca, wracamy do skoków. Sezon letni 2015 zainaugurowały konkursy Pucharu Kontynentalnego mężczyzn w słoweńskim Kranj.

Dawid Kubacki został pierwszym zwycięzcą tego lata. 25-latek oddał skoki na odległość 109,5 i 112,5 metrów i z łączną notą 292,9 pkt pokonał rywali.

Za Polakiem, który odniósł trzecie w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego, uplasował się Niemiec Karl Geiger (107 i 104,5 metrów; 279,1 pkt).

Karl Geiger, Dawid Kubacki, Peter Prevc

Miejsca trzecie i czwarte zajęli reprezentanci gospodarzy. Trzeci był Peter Prevc, który w serii finałowej oddał najdalszy skok dnia (104 i 110 metrów; 276,3 pkt), tuż za nim uplasował się jego młodszy brat Cene (105,5 i 107,5 metrów; 275,6 pkt).

Dawid Kubacki

Miejsce piąte zajął reprezentant Polski Maciej Kot, szósty był Koreańczyk Seou Choi, który po bardzo dobrym skoku w serii finałowej awansował z miejsca 16-tego.

Najlepszym z Austriaków był Markus Schiffner (7-my), miejsce ósme zajął Przemysław Kantyka. Czowłową dziesiątkę uzupełnili czeski weteran Jakub Janda oraz Słoweniec Miran Zupancic, który na półmetku konkursu był zaledwie 30-ty.