Carina Vogt wygrywa w Hinzenbach

Utworzono: 01.02.2015 15:22 / sk

Carina Vogt zwyciężyła w drugim konkursie rozegranym dziś w austriackim Hinzenbach odnosząc drugie w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Skokami na odległość 92 i 90 metrów (245,2 pkt) mistrzyni olimpijska o zaledwie 0,4 pkt pokonała Austriaczkę Danielę Iraschko-Stolz oraz Słowenkę Spelę Rogelj.

Po konkursie zwyciężczyni powiedziała, “Bardzo się cieszę, że tej zimy udało mi się zwyciężyć już w dwóch konkursach Pucharu Świata. Skocznia była dziś bardzo dobrze przygotowana, a warunki równe. Dobrze się dziś bawiłam na skoczni. Mam Nadzieję, że uda mi się zaprezentować z równie dobrej strony również podczas konkursów w Rasnovie. Cieszę się, że udało mi się pokonać Dani przed jej własną publicznością, po tym jak ona dwukrotnie zwyciężyła w moim rodzinnym Oberstdorfie.

Iraschko-Stolz, która zwyciężyła w trzech ostatnich konkursach, oddała dziś skoki na odległość 90,5 i 92,5 metrów. „Jestem zadowolona z moich startów w Hinzebach. Dziś w pierwszej serii straciłam kilka punktów, ale ostatecznie moje skoki były naprawdę na wysokim poziomie. Jestem naprawdę zadowolona, wszystko układa się po mojej myśli. Teraz wracam do domu, żeby trochę się wyciszyć,” powiedziała po konkursie Austriaczka.

Po skokach na odległość 88 i 87,5 metrów (235 pkt) po raz czwarty tej zimy na pucharowym podium stanęła Słowenka Spela Rogelj. „Wczoraj nie miałam szczęścia do warunków, szczególnie w pierwszej serii konkursowej. W finale udało mi oddać zdecydowanie lepszy skok. Dzisiejsze podium to świetny wynik. Ciężko pracowałam. Chciałabym pokonać Danielę podczas konkursów w Słowenii.”

Ito najlepszą z Japonek

Miejsce czwarte, po skokach na odległość 87 metrów (233,2 pkt), zajęła dziś Japonka Yuki Ito. 1,3 pkt za nią uplasowała się Kanadyjka Taylor Henrich (88 i 87,5 metrów). Szósta była Austriaczka Jacqueline Seifriedsberger (230.5 pkt), Amerykanka Nita Englund osiągnęła najlepszy wynik w dotychczasowej karierze plasując się dziś na miejscu siódmym.

Ósma była dziś Sara Takanashi (228,3 pkt), dla której był to jeden z gorszych startów w dotychczasowej karierze. Miejsce dziewiąte zajęła Niemka Katharina Althaus (224,3 pkt).

Czołową dziesiątkę uzupełniła Austriaczka Eva Pinkelnig. Na kolejnych miejscach uplasowały się Maja Vtic i Juliane Seyfarth. Miejsce 13-te zajęły ex-aequo dwie Norweżki Line Jahr i Maren Lundby. Czołową 15-tkę uzupełniła Sarah Hendrickson.

Zwyciężczyni EYOF wysoko

Rosjanka Sofia Tikhonova, która zdobyła złoty i srebrny medal podczas tegorocznego Europejskiego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży, zajęła dziś wysoką 17-tą lokatę, wyprzedzając zdecydowanie bardziej utytułowaną rodaczkę Irinę Avvakumovą. Włoszka Elena Runggaldier była dziś 24-ta, osiągając najlepszy wynik tej zimy.

Daniela Iraschko-Stolz prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (622 pkt). Miejsce drugie zajmuje Niemka Carina Vogt (568 pkt), trzecia jest obrończyni tytułu Japonka Sara Takanashi (493 pkt). Miejsce czwarte zajmuje Słowenka Spela Rogelj, ze stratą 101 pkt.

Kolejne zawody Pucharu Świata kobiet rozegrane zostaną w najbliższy weekend w rumuńskim Rasnovie.