PK - Dawid Kubacki wygrywa w Zakopanem

Utworzono: 31.01.2015 16:59 / sk

Pierwszy z dwóch zaplanowanych na weekend konkursów Pucharu Kontynentalnego rozegrano w trudnych, zmiennych warunkach.

W konkursie zwyciężył reprezentant Polski Dawid Kubacki (125 i 124,5 metrów; 260,3 pkt). 24-latek z zakopiańskiego klubu TS Wisła Zakopane po raz pierwszy w karierze zwyciężył w zawodach Pucharu Kontynentalnego na Wielkiej Krokwi. "Warunki nie były dziś najłatwiejsze, ale udało mi się oddać naprawdę fajne skoki, z których jestem bardzo zadowolony. Fajnie skacze się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, z niecierpliwością więc czekam i na jutrzejszy konkurs," powiedział po konursie zwycięzca.

Miejsce drugie zajął Niemiec Daniel Wenig (120 i 124,5 metrów;  256,2 pkt). Austriak Ulrich Wohlgenannt, który na półmetku konkursu zajmował miejsce ósme, po znacznie lepszym skoku w serii finałowej ostatecznie sklasyfikowany został na najniższym stopniu podium (121,5 i 123,5 metrów; 254,5 pkt).

Drugi po pierwszej serii konkursowej Karl Geiger stracił do podium zaledwie 3 pkt i po skokach na odległość 127 i 119,5 metrów sklasyfikowany został na miejscu czwartym. Najdalszy skok (132 metry) oddał dziś w pierwszej serii konkursowej prowadzący na półmetku Jaka Hvala. Słoweniec nie zdołał jednak utrzymać prowadzenia i ostatecznie ukończył konkurs na miejscu piątym.

Daniel Wenig, Dawid Kubacki, Ulrich Wohlgenannt

Miejsce szóste zajął Austriak Markus Schiffner, za nim uplasowało się dwóch kolejnych Słoweńców - Andraz Pograjc i Anze Lanisek. Czołową dziesiątkę konkursu w Zakopanem uzupełnili Bartłomiej Kłusek i Norweg Robert Johansson.

Słoweniec Miran Zupancic prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego (394 pkt), wyprzedzając rodaka Anze Semenica (381 pkt) i Norwega Kennetha Gangnesa (345 pkt).