Wystartowała 11-ta edycja LOTOS Cup

Utworzono: 20.01.2015 20:51 / ab

W Szczyrku zainaugurowano dziś 11-tą edycję zawodów z cyklu LOTOS Cup. Na starcie stanęli zawodnicy z Polski, Czech, Ukrainy i Białorusi.

W kategorii młodziczek dość niespodziewanie zwyciężyła Paulina Cieślar (39 i 40 m), reprezentująca barwy klubu WSS Wisła w Wiśle (dawniej KS Wisła w Wiśle), która aż o 8,9 punktu wyprzedziła Annę Twardosz z PKS Olimpijczyk Gilowice (37 i 40,5 m) oraz Kamilę Karpiel z AZS Zakopane (36,5 i 36,5 m).

Wśród juniorów E triumfował Jan Rzadkosz (40,5 i 42,5 m). Skoczek klubu TS Wisła Zakopane o 3,9 pkt wyprzedził drugiego Jana Bukowskiego z AZS Zakopane (40 i 41 m). Na najniższym stopniu podium stanął klubowy kolega Rzadkosza - Stanisław Majerczyk (40,5 i 41 m).

Przemysław Kantyka, Łukasz Podżorski, Krzysztof Leja

Juniorzy C i D oraz juniorki rywalizowali na skoczni HS-77. Wśród dziewcząt obyło się bez niespodzianek. Zwycięstwo odniosła Magdalena Pałasz z klubu UKS Sołtysianie Stare Bystre, która lądowała na 67,5 i 66,5 metrze. Druga, ze stratą 29 pkt do zwyciężczyni, była Joanna Szwab z KS Chochołów (62,5 i 64 m), na miejscu trzecim zawody ukończyła Kinga Rajda z SS-R LZS Sokół Szczyrk (60,5 i 59,5 m).

Najlepszym juniorem D okazał się Kacper Stosel z AZS Zakopane, który dwukrotnie lądował na 70,5 metrze. Skład podium uzupełnili drugi Mateusz Gruszka z AZS Zakopane (66,5 i 69,5 m) oraz trzeci Patryk Hutyra z SS-R LZS Sokół Szczyrk (66 i 66 m).

podium juniorek

Wśród juniorów C najdłuższe skoki oddał wielokrotny triumfator zawodów LOTOS Cup Dawid Jarząbek (TS Wisła Zakopane). Jarząbek poszybował na odległość 72,5 i 73 metrów. Miejsce drugie zajął Damian Skupień z TS Wisła Zakopane (70 i 72,5 m), trzeci był Paweł Wąsek z WSS Wisła w Wiśle (69 i 67,5 m).

Areną zmagań juniorów B, A oraz seniorów była skocznia HS-106. Pierwsze miejsce w kategorii junior B wywalczył zawodnik kadry juniorów Paweł Gut (LKS Poroniec Poronin). Zwycięzca oddał skoki na odległość 99 i 100 metrów, zdecydowanie wyprzedzając reprezentantów gospodarzy Dominika Kastelika (93 i 99,5 m) oraz Dawida Krupę (95,5 i 94 m).

Złoty medal LOTOS Cup dla najlepszego juniora A powędrował do Łukasza Podżorskiego z WSS Wisła w Wiśle (98,5 i 103 m). Podżorski wyprzedził kadrowego kolegę Przemysława Kantykę (LKS Klimczok Bystra) o zaledwie jeden punkt. Miejsce trzecie zajął inny skoczek kadry juniorów Krzysztof Leja (AZS Zakopane).

W najstarszej kategorii wiekowej zwyciężył Tomasz Byrt z WSS Wisła w Wiśle, który oddał dziś najdalsze skoki dwukrotnie uzyskując 102,5 metra. Na podium znaleźli się także Artur Kukuła z WSS Wisła w Wiśle (98,5 i 96 m) oraz Jakub Kot z AZS Zakopane (98 i 94 m).

Jutro kolejny dzień zmagań LOTOS Cup. Konkursy skoków na skoczni Skalite w Szczyrku rozpoczną się o godzinie 11:00.