PK - Rok Justin wygrywa w Engelbergu

Utworzono: 27.12.2014 17:20 / sk

Zaledwie kilka dni po konkursach Pucharu Świata, w szwajcarskim Engelbergu rozegrano pierwszy z dwóch zaplanowanych konkursów Pucharu Kontynentalnego.

W opóźnionym z powodu silnych opadów śniegu konkursie zwyciężył reprezentant Słowenii Rok Justin. Skokami na odległość 127 i 129 metrów (262 pkt) 21-latek pokonał rywali i odniósł siódme w karierze zwycięstwo w zwodach Pucharu Kontynentalnego. „Byłem trochę poirytowany odwołaniem drugiej serii treningowej. Cieszę się jednak z wyniku. Jako, że nie zostałem powołany do kadry na Turniej Czterech Skoczni skakałem bez żadnego obciążenia psychicznego,” powiedział po konkursie triumfator.

Zaledwie 0,5 pkt za zwycięzcą uplasował się drugi dziś Bartłomiej Kłusek, który skakał na odległość 128 i 130 metrów, osiągając tym samym najlepszy wynik w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze. „Oddałem dwa naprawdę dobre skoki, niestety lądowanie w pierwszym ni było najlepsze, straciłem więc trochę punktów i tym samym pewnie zwycięstwo. Ale i tak się cieszę.”

Trzeci był Tom Hilde, który z powodu nie najlepszej ostatnio dyspozycji nie znalazł się w składzie norweskiej kadry na rozpoczynający się właśnie turniej. 27-latek oddał skoki na odległość 125,5 i 131,5 metrów tracąc do zwycięzcy zaledwie 0,9 pkt. „Warunki były dziś naprawdę super, chociaż sypało i wiało. To dla mnie naprawdę dobry wynik, kolejny krok we właściwym kierunku.”

Czwarty był Słoweniec Miran Zupancic. Miejsce piąte zajął Andreas Stjernen, tuż za nim uplasował się kolejny z Norwegów Joacim Oedegaard Bjoereng. Najlepszym ze Szwajcarów był Kilian Peier (7-my), najlepszym z Austriaków ósmy Elias Tollinger. Miejsce dziewiąte zajął Stefan Hula, czołową dziesiątkę uzupełnił Clemens Aigner.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzi nadal Norweg Johann Andre Forfang (260 pkt), drugi jest Niemiec Stephan Leyhe (210 pkt), miejsce trzecie zajmuje Austriak Manuel Fettner (190 pkt). Wszyscy trzej startują obecnie w pierwszym z konkursów 63-ciego Turnieju Czterech Skoczni.