Koudelka wygrywa Adidas Skijumping Open w Liberecu

Utworzono: 01.10.2009 21:37 / sk

W środę odbył się w Libercu ADIDAS Czech Skijumping Open 2009. Na starcie stanęli zawodnicy z Czech, Polski, Kazachstanu, Słowenii, Słowacji i Rosji.

Roman Koudelka

Roman Koudelka z Łomnicy wygrał konkurs na skoczni HS 134 skokami na odległość 136.5 m i 135 m, za które otrzymał łączną notę 290,7 pkt. Miejsce drugie przypadło Grzegorzowi Miętusowi - 283,7 pkt.(132,5 m i 136,5 m). Zwycięzca Pucharu Świata z 2006 roku, Jakub Janda, uzyskał 131 m oraz 133,5 m i z 276,1 pkt. był trzeci.

Na miejscach od czwartego do siódmego uplasowali się Czesi - Antonin Hajek, Martin Cikl, Lukas Hlava i Jernej Damjan ze Słowenii.

Dzięki zwycięstwu Roman Koudelka, przed Jandą i Hajekiem, został nowym mistrzem Czech.

Konkurs juniorów na skoczni HS 100 wygrał Grzegorz Miętus, który uzyskał 104,5 m i 107 m (293 pkt.), wyprzedzając Czecha Cestmira Koziseka (281,5 pkt.) i swojego kolegę z drużyny Kamila Kowala (275,5 pkt.).

W najmłodszej kategorii wiekowej najlepsi byli: Klemens Murańka (POL), Vit Hacek (CZE) i Vojtech Stursa (CZE).

Wśród pań z notą 214,5 pkt. triumfowała Michaela Dolezalova (CZE). Na miejscu drugim i trzecim uplasowały się odpowiednio Vladena Pustkova (198,5 pkt.) i Lucie Mikova (99,5 pkt.).