Jure Sinkovec najlepszy we Frenstacie

Utworzono: 30.08.2014 18:46 / sk

Słoweniec Jure Sinkovec zwyciężył w drugim konkursie Pucharu Kontynentalnego rozegranym dzisiaj w czeskim Frenstacie pod Radhostem, wyprzedzając reprezentanta gospodarzy Jakuba Jandę i Niemca Piusa Paschke.

29-letni zawodnik z Ljubljany oddał skoki na odległość 100,5 i 105 metrów i odniósł pierwsze od ponad trzech lat zwycięstwo w zawodach pucharu kontynentalnego (251,1 pkt). Drugi zawodnik wczorajszego konkursu po raz kolejny udowodnił, że jest na najlepszej drodze do powrotu do pełnej formy po długiej przerwie spowodowanej kontuzją.

news - Schiffner zwycięża we Frenstacie

Po rozczarowaniu jakie przyniosło zaledwie 17-te miejsce zajęte podczas piątkowego konkursu, dzisiejszy występ reprezentant gospodarzy Jakub Janda zaliczy z pewnością do bardzo udanych. Skoki na odległość 97,5 i 105 metrów (243,9 pkt) zapewniły Czechowi miejsce drugie. Na podium obydwu konkursów stawali również reprezentanci Niemiec. W piątkowym konkursie miejsce drugie zajął Danny Queck, dzisiaj trzeci był Pius Paschke (99 i 99 metrów; 235,8 pkt). Danny Queck był dziś dziewiąty.

Najlepszy wynik drużynowy osiągnęła ponownie ekipa Słowenii. Aż pięciu zawodników z tego kraju znalazło się dziś w czołowej dziesiątce konkursu; czwarty był Ziga Mandl, piąty Andraz Pograjc, siódmy Ernest Prislic, a dziesiąty Mitja Meznar.

Grzegorz Mietus był, podobnie jak wczoraj, najlepszym z Polaków (szósty), Kazach Konstantin Sokolenko ponownie sklasyfikowany został z czołowej dziesiątce konkursu (ósmy). Austriak Philipp Aschenwald zajął miejsce dziesiąte, ex-aequo ze Słoweńcem Meznarem. Wczorajszy triumfator Markus Schiffner dzisiaj sklasyfikowany został na miejscu 12-tym.

Pomimo rezygnacji ze startów we Frenstacie, Cene Prevc (482 pkt) i Miran Zupancic (343 pkt) nadal prowadzą w klasyfikacji generalnej pucharu kontynentalnego. Trzeci jest Andraz Pograjc (285 pkt).

Dolezelova z rekordem skoczni, Pałasz siódma

W konkursie FIS Cup kobiet triumfowała reprezentantka gospodarzy Czeszka Michaela Dolezelova (102,5 i 100,5 metra; 234,6 pkt), ustanawiając w pierwszym skoku nowy rekord skoczni kobiet. Druga była wczorajsza zwyciężczyni Rosjanka Alastasiya Glasysheva (95 i 98,5 metra; 221,9 pkt), miejsce trzecie zajęła Amerykanka Nita Englund (91 i 88,5 metra; 200,5 pkt). Na kolejnych pozycjach uplasowały się Rosjanka Alexandra Kustova, Amerykanka Nina Lussi oraz Stefaniya Nadymova z Rosji.

Najlepszą z Polek była dziś siódma Magdalena Pałasz (89,5 i 82,5 metra; 174,2 pkt). Joanna Szwab uplasowała się na miejscu osiemnastym (70 i71 metrów; 94,6 pkt); Anna Twardosz była dziewiętnasta (67 i 66 metrów; 91,2 pkt), a Kinga Rajda dwudziesta (62,5 i 64,5 metra; 85,4 pkt).

W klasyfikacji generalnej FIS Cup kobiet prowadzi nadal Niemka Gianina Ernst (340 pkt), druga jest Katharina Althaus (285 pkt), miejsce trzecie zajmuje Rosjanka Anastasiya Gladysheva (207 pkt). Najlepszą z Polek na miejscu siódmym jest Magdalena Pałasz (126 pkt).