Schiffner zwycięża we Frenstacie

Utworzono: 29.08.2014 19:04 / sk

W zawodach Pucharu Kontynentalnego, rozgrywanych w tym tygodniu po raz pierwszy w czeskim Frensztacie, zwyciężył reprezentant Austrii Markus Schiffner.

W pierwszej serii konkursowej, 22-letni Austriak oddał skok na odległość 100,5 metra i na półmetku zawodów zajmował miejsce trzecie. W serii finałowej skoczył na dokładnie taką samą odległość i 240,3 punktami zapewnił sobie zwycięstwo drugie w karierze (pierwsze prawie rok temu w Lillehammer) w zawodach pucharu kontynentalnego.

Queck of Germany stracił do zwycięzcy zaledwie 0,2 pkt. W serii finałowej Niemiec oddał najdalszy skok dnia (103  metry) i awansował z zajmowanego po pierwszej serii miejsca ósmego.

Prowadzący po pierwszej serii Słoweniec Jure Sinkovec nie zdołał obronić prowadzenia i ostatecznie sklasyfikowany został na miejscu trzecim (101 i 96,5 metra; 239,8 pkt). 29-latek powrócił do sportowej rywalizacji w lipcu po przeszło dwurocznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana.

Tuż za podium uplasował się inny Austriak Elias Tollinger; miejsca piąte, szóste i siódme zajęli kolejni reprezentanci Słowenii - Andraz Pograjc, Mitja Meznar i Ziga Mandl; dziewiąty był Anze Semenic. Z bardzo dobrej strony pokazał się dzisiaj Kazach Konstantin Sokolenko, który ukończył zawody na miejscu ósmym. Rosjanin Alexander Sardyko uzupełnił czołową dzisiątkę.

Gladisheva pokonuje rywalki

W konkursie FIS Cup kobiet, rozegranym na skoczni imienia legendy czeskich skoków narciarskich Jirego Raski, triumfowała Rosjanka Anastasiya Gladisheva (97,5 i 94,5 metra; 216,5 pkt), wyprzedzając reprezentantkę gospodarzy Michaelę Dolezelovą (94 i 94,5 metra; 212,2 pkt) oraz rodaczkę Alexandrę Kustovą (95 i 91,5 metra; 207,5 pkt). Kolejne miejsca zajęły Amerykanki Nita Englund i Nina Lussi, szósta była inna Czeszka Barobora Blazkova.

Najlepszą z Polek była dziś trzynasta Joanna Szwab (75,5 i 76,5 metrów; 132,1 pkt). Magdalena Pałasz, która w jednym z oficjalnych treningów była pierwsza, a w serii próbnej przed dzisiejszym konkursem uzyskała drugą odległość, po upadku w pierwszej serii konkursowej została ostatecznie sklasyfikowana na miejscu szesnastym (64 i 82 metry; 91 pkt). Debiutująca w zawodach międzynarodowych Anna Twardosz była siedemnasta (64,5 i 69,5 metra; 84 pkt), a Kinga Rajda dwudziesta (60,5 i 61 metrów; 74,1 pkt).