Pungertar wygrywa kwalifikacje w Planicy

Utworzono: 20.03.2014 13:19 / sk

Tradycyjnie już finałowe zawody pucharu świata w skokach rozgrywane są w Planicy (SLO). Tym razem jednak konkurs mężczyzn odbywa się nie na mamucie, ale na dużej skoczni.

Kwalifikacje do jutrzejszego konkursu wygrał dziś Słoweniec Matjaz Pungertar, który poszybował na odległość 128,5 metra (121,7 pkt). Podobną odległość uzyskał inny Słoweniec Anze Lanisek, jednak z 119,9 pkt został dziś sklasyfikowany na miejscu drugim.

Zaledwie 0,3 pkt za nim uplasował się Norweg Andreas Stjernen (127,5 metrów). Miejsce czwarte zajął Nejc Dezman, piaty był kolejny Słoweniec Cene Prevc.

Dzisiejsze kwalifikacje do udanych zaliczy również ekipa Norwegii - Tom Hilde był szósty, Anders Fannemel uplasował się na miejscu ósmym, ex-aequo z Polakiem Piotrem Żyłą. Siódmy był Japończyk Reruhi Shimizu. Czołową dziesiątkę dzisiejszych kwalifikacji uzupełnił Francuz Vincent Descombes Sevoie.

Niestety wśród zawodników, którym nie udało się zakwalifikować do jutrzejszego konkursu znalazło się kilka znanych nazwisk, min. Jernej Damjan (41-szy), Jan Ziobro (43-ci), Rune Velta (45-ty), Anssi Koivuranta (56-ty) czy Michael Neumayer (67-my).

Najdalszy skok spośród zawodników czołowej dziesiątki pucharu świata oddał nowo koronowany mistrz świata w lotach narciarskich Severin Freund (129 metrów). Thomas Diethart uzyskał 127 metrów, Stefan Kraft 126,5 a Anders Bardal 126,5.