Biegun ze złotem na Uniwersjadzie

Utworzono: 20.12.2013 22:04 / sk

Krzysztof Biegun, Sami Niemi i Junshiro Kobayashi zostali medalistami finałowych zawodów w skokach narciarskich rozegranych podczas 26-tej Zimowej Uniwersjady we włoskim Trentino.

Krzysztof Biegun zwyciężył w konkursie oddając najlepsze skoki w obydwu seriach konkursowych (129 i 127 metrów; 278,6 pkt).

Srebro wywalczył Fin Sami Niemi (dwa skoki po 126,5 metrów; 267,4 pkt).

Miejsce trzecie zajął Japończyk Junshiro Kobayashi, który po skoku na odległość 128 metrów wyprzedzał Fina na półmetku zawodów. W serii finałowej Japończyk skoczył jednak tylko 122 metry i ostatecznie wywalczył medal brązowy.

Po bardzo dobrym skoku w serii finałowej, Słoweniec Matic Benedik awansował z miejsca dziesiątego na czwarte, tracąc zaledwie 1,1 pkt do podium. Niewielkie straty mieli również kolei dwaj zawodnicy, piąty Rosjanin Mikhail Maksimochkin (1,6 pkt do podium) i szósty Czech Cestmir Kozisek (2,8 pkt straty do podium).