Dawid Kubacki Mistrzem Polski

Utworzono: 01.09.2013 12:55 / ab

Dawid Kubacki zwyciężył w rozgrywanych dzisiaj w Szczyrku Mistrzostwach Polski w skokach narciarskich na igielicie na skoczni Skalite HS-106.

Po zaciętej walce w drugiej serii zawodów, po raz pierwszy w karierze złoty medal Letnich Mistrzostw Polski wywalczył Dawid Kubacki. Reprezentant TS Wisła Zakopane skokami na odległość 101 i 104 metrów pewnie wyprzedził znajdujących się ex-aequo na drugim miejscu dziewniętnastolatków Klemensa Murańkę TS Wisła Zakopane (101 i 100 m) i Krzysztofa Bieguna Sokół Szczyrk (99 i 101,5 m).

Po pierwszej serii Kubacki prowadził ex-aequo z klubowym kolegą Klemensem Murańką. Obydwaj skoczyli wtedy po 101 metrów i uzyskali po 136 pkt. Tuż za nimi uplasował się Maciej Kot (100,5 m), tracąc do liderów zaledwie 1 punkt. Czwarty był Aleksander Zniszczoł (100 m, 134 pkt), piąty Stefan Hula (101 m, 133 pkt), szósty Krzysztof Biegun (99 m, 132,5 pkt) oraz Bartłomiej Kłusek (99,5 m, 132,5 pkt), dopiero ósmy złoty medalista z Val di Fiemme Kamil Stoch (98 m, 130,5 pkt) oraz ex-aequo Jan Ziobro (98,5m, 130,5 pkt), czołową dziesiątkę zamykał Rafał Śliż (100 m, 128,5 pkt).

W serii finałowej walka była naprawdę zacięta jako, że różnice punktowe na półmetku zawodów były naprawdę niewielkie.

Tuż za podium dzisiejszych zawodów znalazł się Kamil Stoch WKS Zakopane (98 i 102 m, 261 pkt.), piąty był Maciej Kot AZS Zakopane (100,5 i 100 m, 260,5 pkt), szósty ex-aequo Batłomiej Kłusek LKS Klimczok Bystra (99,5 i 100 m, 258 pkt) i po świetnym skoku w drugiej serii Piotr Żyła KS Wisła Ustronianka (94,5 i 104,5 m, 258 pkt), na ósmym miejscu zawody ukończył Jan Ziobro WKS Zakopane (98,5 i 101 m, 257,5 pkt), dziewiąty był Aleksander Zniszczoł KS Wisła Ustronianka (100 i 98,5 m, 255,5 pkt), dziesiąty Stefan Hula WKS Zakopane (101, 98,5 m, 255 pkt).

Już za tydzień skoczkowie kontynuować będą rywalizację Mistrzostw Polski na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.