Krzysztof Biegun wygrywa inauguracyjne zawody PK w Stams

Utworzono: 29.06.2013 14:19 / sk

Zawodami w austriackim Stams zainaugurowano dziś sezon letni 2013. Zwycięstwo w pierwszym z dwóch planowanych konkursów odniósł Polak Krzysztof Biegun, wyprzedzając Daniela Weniga i Stephana Leyhe z Niemiec.

Po skoku na odległość 113 metrów w pierwszej serii konkursowej Krzysztof Biegun zajmował drugie miejsce, po skoku na odległość 106 metrów w serii finałowej objął prowadzenie, którego już nie oddał. 19-to latek odniósł dziś swoje pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego.

wyniki Krzysztofa Bieguna »

Swoimi skokami Polak odparł zmasowany atak niemieckich skoczków, jako że aż czterech z nich uplasowało się na trzech kolejnych pozycjach.

Drugie miejsce po skokach na odległość 110.5 i  103.5 metrów (231.2 pkt) przypadło Niemcowi Danielowi Wenigowi, trzecie miejsce zajął jego rodak Stephan Lehye (110.5 i 100 metrów). Kolejni zawodnicy niemieccy Jan Maylaender i Pius Paschke (226.5 pkt) uplasowali się ex equo na miejscu czwartym.

Po pierwszej serii konkursowej Niemcy liczyli na jeszcze lepszy wynik. Markus Eisenbichler znajdował się na miejscu drugim, niestety po finałowym skoku został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

Czeski weteran Jakub Janda po skoku na odległość 112 metrów prowadził po pierwszej serii konkursowej, niestety po skoku na odległość 97 metrów w serii finałowej nie udało mu się  obronić prowadzenia i ostatecznie został sklasyfikowany na miejscu szóstym.

Obok Niemców, również polscy skoczkowie pokazali na co ich stać. W czołowej dziesiątce znaleźli się Olek Zniszczoł 7-my, Jan Ziobro 10-ty. Najlepszy ze Słoweńców Rok Justin był 8-my, a Czech Cestmir Kozisek 9-ty.

Cała ósemka Polaków awansowała do serii finałowej - Klemens Murańka był 12-ty, Stefan Hula 13-ty, debiutant Krzysztof Leja 14-ty, Bartłomiej Kłusek 18-ty, Łukasz Rutkowski 26-ty.

Ze swoich wyników napewno nie byli zadowoleni dziś gospodarze. Żaden z austriackich  zawodników nie osiągnął czołowej lokaty, najlepszy Stefan Hayboeck uplasował się dopiero na miejscu 15-tym.