Bardal wygrywa Sommerhoppuke

Utworzono: 18.06.2013 19:08 / sk

Tradycyjnie już norwescy skoczkowie zainaugurowali letni sezon skoków narciarskich zawodami  z cyklu "Sommerhoppuke" (Tydzień Letniego Skakania), które odbyły się w  Lillehammer, Drammen i Oslo.

Anders Bardal zdominował pierwsze zawody na dużej skoczni w Lillehammer. Skokami na odległość 138 i 135 metrów i łączną notą 280.1 punktów, zeszłoroczny triumfator klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wyprzedził Roberta Johanssona (132 i 126 metrów; 250.6 punktów) i trzeciego Andreasa Stjernena (133 i 120 metrów; 242.1 punktów).

Zawody na Gjerpenkollen w Drammen odbyły się w poniedziałek. Tym razem najlepszy okazał się Robert Johansson, który skokami na odległość 74.5 i 75 metrów (łączna nota 228.3 punktów) nieznacznie wyprzedził drugiego Fredrika Bjerkeengena (75 i 74.5 metrów; 224.6 punktów) i trzeciego Simena Grimsruda (74 i 74.5 metrów; 224.6 punktów). Anders Bardal w pierwszej serii zaliczył upadek i ostatecznie zakończył zawody na dziewiątym miejscu.

23-letni Johansson okazał się również najlepszym skoczkiem wtorkowych zawodów na skoczni Midtstubakken w Oslo. Jahansson zwyciężył w finałowych zawodach serii skokami na odległość 101.5 i 92.5 metrów (240.5 punktów). Na drugim miejscu uplasował się tym razem Anders Bardal (97 i 97 metrów; 239.0 punktów), na najniższym stopniu podium stanął Anders Fannemel (101 i 94 metrów: 238.0 punktów).

Bardal zwycięża w klasyfikacji generalnej cyklu

Dzięki zwycięstwu w Lillehammer, Anders Bardal zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej całego cyklu  "Sommerhoppuke" zdobywając łącznie 728.3 punktów, na drugim miejscu uplasował się Robert Johansson (719.4 punkty), na trzecim Mats Berggaard (678.3 punkty).

Maren Lundby wygrywa zawody kobiet

Maren Lundby okazała się najlepszą zawodniczką "Sommerhoppuke" wśród Pań. 18-to latka wygrała zawody w Drammen, uzyskując łączną notę 207.7 punktów (70 i 71 metrów) wyprzedziła drugą Line Jahr (71 i 65 metrów; 194.1 punktów), i trzecią Gydę Enger (69  i 62.5 metrów; 178.2 punktów). W Oslo, ponownie zwyciężyła Lundby, skokami na odległość 93 i 92.5 metrów (214.5 punktów), ponownie pokonała Line Jahr (89 i 91.5 metrów; 203.0 punktów) i Gydę Enger (84.5 i 94 metrów; 194.5 punktów).