Koivuranta mistrzem Finlandii

Utworzono: 05.02.2009 12:05 / sk

Anssi Koivuranta został nowym mistrzem Finlandii na dużej skoczni. Ten pochodzący z Kuusamo zawodnik, prowadzi obecnie w klasyfikacji generalnej kombinacji norweskiej, a teraz wywalczył w Lahti tytuł skokami na odległość 119.5 m i 126.5m (254.2 pkt.).

Miejsce drugie zajął Harri Olli (241.5 pkt.), trzeci na swojej miejscowej skoczni był Tami Kiuru z 235.5 pkt.

Trzech najlepszych obecnie zawodników w kadrze fińskiej nie wzięło udział w zawodach. Matti Hautamäki i Kalle Keituri nie zdążyli dotrzeć na mistrzostwa z Pucharu Świata w Japonii, a Ville Larinto skacze w tym tygodniu w mistrzostwach świata juniorów w Strbskim Plesie (SVK).