COC-M: Ciąg dalszy zwycięskiej passy Loitzla

Utworzono: 23.09.2012 13:02 / sk

Letni Puchar Kontynentalny zakończył się w niedzielę drugim konkursem w Klingenthal (GER), gdzie 3 października odbędzie się także finał Letniej Grand Prix.

Podobnie jak w ostatnich czterech konkursach również w finale triumfował Wolfgang Loitzl. Były zwycięzca Turnieju 4 Skoczni i Mistrz Świata jest w świetnej formie. Skoczek poleciał na 140 m i 140,5 m (289,4 punktu) i wygrał po raz piąty z rzędu.

Wolfgang Loitzl w galerii sław »

"To kolejne udane zawody. Teraz zrobię sobie przerwę i będę trenować przed Mistrzostwami Austrii. Podczas tych zawodów mam nadzieję znów skakać z młodszymi kolegami z drużyny ", powiedział Loitzl.

Drugie miejsce zajął młody Niemiec, Karl Geiger, który ponownie pokazał swój talent, skacząc na 139 m i 140,5 m (282,1 punktu) i stanął na podium już drugi raz tego lata. Jakub Janda, kolejny były zwycięzca Turnieju 4 Skoczni w COC, był trzeci z 140 m i 137,5 m (281,5 punktu) i osiągnął swój najlepszy od dwóch lat wynik w Pucharze Kontynentalnym.

"To wspaniałe uczucie stać na podium razem z dwoma zwycięzcami Turnieju 4 Skoczni. Mam nadzieję, że będę mógł także skakać w finale Letniej Grand Prix ", powiedział Geiger. Również Jakub Janda był zadowolony z wyniku: "Jestem bardzo zadowolony. Trenowałem tylko 10 dni, więc to duży sukces. Teraz chcę dobrze skoczyć w finale Letniej Grand Prix ".

Wiadomość: Loitzl dominuje w Klingenthal »

Jan Matura, który skakał bardzo dobrze przez całą serię zawodów, był wśród najlepszych również w finale. Skoczek uplasował się na czwartej lokacie – 267,8 punktu nie starczyło na podium.

Piąte miejsce zajął Polak Grzegorz Miętus. Francuz Ronan Lamy Chappuis osiągnął najlepszy wynik w swojej karierze, zajmując miejsce szóste. Prócz Karla Geigera kolejny młody Niemiec pokazał dobry występ. 17-letni Andreas Wellinger z Ruhpolding był siódmy.

Olli Muotka z Finlandii (8.), Polacy Aleksander Zniszczoł (9.) i Krzysztof Biegun oraz David Viry (obaj na dziesiątym miejscu) uzupełniły czołową "10 "w finale sezonu.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Jan Matura z 742 punktami. Za nim uplasował się Wolfgang Loitzl (680 punktów) i Anders Jacobsen (478 punktów).