Janne Happonen Mistrzem Finlandii

Utworzono: 16.09.2012 17:30 / sk

W indywidualnych i drużynowych zawodach, które odbyły się w ten weekend na sławnych wzgórzach w Lahti, wyłoniono Mistrzów Finlandii.

Tytuł na dużej skoczni zdobył Janne Happonen z 188,5 m i 122 m oraz 218,3 punktu. Z tylko 0,3 punktu mniej, 17-latek Jarkko Maeaettae zajął drugie miejsce z odległościami 111 m i 116 m. Sami Niemi był trzeci z 214,6 punktu (110 m i 114 m).

Wyniki Janne Happonena »

Powrót Harriego Olliego przyciągnął dużo uwagi przed Mistrzostwami. Srebrny medalista Mistrzostw Świata 2007 zajął dziesiąte miejsce dzięki skokom na 102 m i 100 m.

Jarkko Maeaettae wygrał z dużym marginesem w kategorii juniorów na skoczni normalnej z odległościami 90,5 m w obu seriach oraz łączną notą 230,0 punktów. Za nim uplasował się Antti Aalto (86 m / 88 m; 213,5 punktu) i Juho Ojala (86 m /86 m; 210,5 punktu).

W zawodach drużynowych, również rozgrywanych na skoczni normalnej, triumfowała drużyna Kuusamon Erae-Veikot (Sami Saapunki, Juho Ojala, Lauri Asikainen i Anssi Koivuranta) z łączną notą 825,0 punktów. Za nią uplasowały się drużyny Lahden Hiihtoseura 2 (Ville Larinto, Olli Muotka, Mika Kulmala, Sami Niemi; 771,0 punktów) i Lahden Hiihotseura 1 (Sebastian Kinga, Aapo Lehtinen, Ossi-Pekka Valta, Harri Olli; 726,5 punktu).

Po wydarzeniach nominowano kadry na nadchodzące konkursy międzynarodowe. W COC w Klingenthal wezmą udział Sami Niemi, Lauri Asikainen, Olli Muotka i Mika Kulmala. Jeden z tych zawodników dołączy do Janne Happonena, Anssiego Koivuranty i Jarkko Maeaettaae i weźmie udział w dwóch ostatnich wydarzeniach Grand Prix w Hinzenbach i Klingenthal.

Czołowa "10 " Mistrzostw Finlandii, Lahti HS 130; 16 września 2012 r.