Tytuły mistrzostwkie dla Kota i Hajka

Utworzono: 02.09.2012 20:04 / sk

W niedzielę na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle (POL) odbyły się Mistrzostwa Polski i Czech.

Tytuł Mistrza Polski zdobył z dużym marginesem Maciej Kot, który wygrał także zawody Letniej Grand Prix na tej samej skoczni w lipcu. 21-latek triumfował dzięki skokom na 129 m i 127,5 m oraz łącznej nocie 255,7 punktu. Z 234,8 punktu i odległościami 126 m i 117,5 m drugie miejsce zajął młody Krzysztof Biegun. Tuż za nim uplasował się Kamil Stoch (234,0 punkty).

Oczywiście 18-letni Biegun był szczególnie zadowolony z wyniku. "To był dla mnie wspaniały konkurs. Oddałem dwa dobre skoki. To najlepsze zawody w mojej karierze". Kamilowi Stochowi nie powodzi się jeszcze tak dobrze. "Nie jestem w idealnej formie, ale jest coraz lepiej. Wszyscy skakaliśmy na wysokim poziomie. Maciej skakał bardzo dobrze i ma szansę wygrać Puchar Świata".

Borek Sedlak, Antonin Hajek, Lukas Hlava

Wyniki Macieja Kota »

Mistrzostwa Czech wygrał Antonin Hajek ze 121,5 m i 120 m (230,7 punktu). Borek Sedlak był drugi ze 118,5 m i 122 m (228,3 punktu), a za nim Lukas Hlava na miejscu trzecim (225,3 punktu).

Wyniki Antonina Hajka »

Mistrzostwa Czech na skoczni normalnej odbyły się w ramach sobotniego wydarzenie im. Jiriego Raski w Frenstat pod Radhostem. Lukas Hlava wygrał tam, wyprzedzając Romana Koudelkę i Antonina Hajka.

Lukas Hlava Mistrzem Czech »

Decyzja, aby przeprowadzić mistrzostwa razem, spotkała się z pozytywną reakcją zawodników. "Dobrze, że czescy skoczkowie także brali udział w wydarzeniu. Dzięki temu motywacja jest lepsza i można porównywać swoje wyniki z zawodnikami z innej drużyny", powiedział Stoch. Maciej Kot omalże czuł się winny z powodu dzisiejszych wyników. "Skoczkowie z Czech oddali dobre skoki, ale nie mieli szczęścia. Nie byliśmy dziś dobrymi gospodarzami, bo zabraliśmy wszystkie trzy miejsca na podium".

W łącznym rankingu z polskimi zawodnikami najlepszy Czech, Antonin Hajek, zajął piąte miejsce za Kotem, Biegunem i Kubackim.

Czołowa "10" Mistrzostw Polski, Wisła HS 134; 2 września 2012 r.