COC-M: Zwycięstwo Felixa Schofta

Utworzono: 21.01.2012 08:34 / sk

Felix Schoft z Niemiec wywalczył zwycięstwo w drugim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Sapporo (JPN).

21-latek był dziesiąty na półmetku, a swoje pierwsze zwycięstwo w COC od trzech lat wywalczył dzięki skokowi na 131 m w finale i łącznej nocie 261,9 punktu. "Musiałem zażarcie walczyć o pierwsze zwycięstwo w COC na śniegu. Byłem dziesiąty po pierwszej serii. W finale oddałem dobry skok, ale do końca martwiłem się, że ktoś będzie lepszy".

Dejan Judez ze Słowenii miał tylko 0.2 punktu mniej od zwycięzcy i stanął na drugim stopniu podium z odległościami 132 m i 127 m. "Jestem bardzo zadowolony z podium. W pierwszej serii dopisały mi warunki, a w drugiej zdołałem obronić pozycję".

Trzecia była gwiazda skoków narciarskich: 36-letni Japończyk Kazuyoshi Funaki. Mistrz Olimpijski z 1998 roku był jedynie 25. po pierwszej serii, ale w finale zapewnił sobie miejsce na podium, skacząc na 133,5 m. "Po prawie pięciu latach znów jestem na podium w COC. Jestem niezwykle zadowolony z tego wyniku".

Tuż za Funakim, na miejscu czwartym, znalazł się młody rodak, Kenshiro Ito. Do podium brakowało mu jedynie 0,4 punktu.

Na piątej lokacie uplasował się Słoweniec Tomaz Naglic, a za nim Fin Olli Muotka oraz jego kolega z drużyny, Ziga Mandl.

Norwegom, którzy w piątek na normalnej skoczni świętowali podwójne zwycięstwo, nie powiodło się dziś tak dobrze, ale mimo wszystko drużyna osiągnęła dobry wynik. Anders Fannemel, Andreas Stjernen i Kim Rene Elverum Sorsell wskoczyli na miejsca ósme, dziewiąte i dziesiąte.

Podwójne zwycięstwo Norwegów w Sapporo »

Michael Hayboeck z Austrii wciąż prowadzi w klasyfikacji generalnej COC. Z 542 punktami na koncie skoczek wyprzedza Andreasa Stjernena (537 punktów) i Kennetha Gangnesa (473 punktów).