Sarah Hendrickson triumfuje w Hinterzarten

Utworzono: 08.01.2012 17:46 / os

Sarah Hendrickson to skoczkini z prawdziwego zdarzenia. W niebywały sposób Amerykanka wygrała w ten weekend drugie zawody w Hinterzarten. Z 273,2 punktami na koncie Hendrickson, która w grudniu wygrała także po raz pierwszy w zawodach Pucharu Świata pań w Lillehammer, prowadziła ponad 30 punktami.

Druga była Japonka Sara Takanashi z zaledwie 242,6 punktu, a za nią kolejna Amerykanka, Jessica Jerome (240,1 punktu). Świetny rezultat Amerykanek uzupełniła pierwsza mistrzyni świata w skokach narciarskich pań, Lindsey Van, która wywalczyła siódme miejsce.

Takanashi "cieszy się z miejsca na podium"

"Wiatr był spokojniejszy niż wczoraj, dzięki czemu mogliśmy daleko skoczyć", powiedziała Hendrickson, która poleciała najdłużej w zawodach, lądując na 107 m. "Trudno jest wygrać w jednym konkursie Pucharu Świata, a jeszcze trudniej w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Do tego trzeba ciągle skakać na wysokim poziomie. Ale wszystko może się zdarzyć", powiedziała zawodniczka.

"Cieszę się z miejsca na podium po 17. miejscu wczoraj i 5. w Lillehammer. Chcę być w czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata", powiedziała Japonka. "W skokach narciarskich pogoda zawsze gra dużą rolę. Wczoraj nie miałam szczęścia, ale dzisiaj poszczęściło mi się i oddałam dobre skoki", powiedziała Jerome Sagen.

Sagen i Iraschko blisko podium

Anette Sagen osiągnęła dziś dobry wynik, zajmując czwarte miejsce. W wieku 26 lat to jedna z najstarszych zawodniczek. Dla porównania: w październiku Japonka Sara Takanashi skończyła dopiero 16 lat.

Mistrzyni Świata, Daniela Iraschko z Austrii, uplasowała się na piątej lokacie. Najlepsza Niemka, Ulrike Graessler, wywalczyła na ojczystej skoczni w Schwarzwaldzie ósme miejsce, wyprzedzając koleżankę z drużyny, Melanie Faisst. Również Słoweńcy mają dwóch zawodników w czołowej dziesiątce: Katję Pozun (6.) i Maję Vtic.

Warunki lepsze niż poprzedniego dnia

Niedzielne zawody w Hinterzarten odbyły się przy lepszych warunkach niż poprzedniego dnia. Zwyciężczyni sobotniego konkursu, Sabrina Windmueller ze Szwajcarii, nie mogła dziś skakać ze względu na obowiązki szkolne.

Sarah Hendrickson powiększyła swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. 17-latka ma już na koncie 229 punktów za skoki w trzech konkursach.