Pojedynek pomiędzy Wolfgangiem Loitzlem a Michaelem Hayböckiem

Utworzono: 21.12.2011 09:45 / sk

Austriacki Związek Narciarski nominował sześciu zawodników na rozpoczynający się 29. grudnia Turniej Czterech Skoczni, jedno miejsce pozostaje jeszcze wolne.

Wolfgang Loitzl

Pojedynek Loitzl vs Hayböck

Szóstka, która została powołana to: lider klasyfikacji Pucharu Świata Andreas Kofler, ubiegłoroczny triumfator Turnieju Thomas Morgenstern, Gregor Schlierenzauer, Martin Koch, Manuel Fettner i David Zauner. O ostatnie miejsce w drużynie walczą Wolfgang Loitzl oraz Michael Hayböck. Decyzja zapadnie po zawodach Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu (27. i 28. grudzień).

Wyniki Wolfganga Loitzla »

"Ostatnie miejsce otrzyma ten zawodnik, który lepiej wypadnie w Engelbergu. Myślę, że w tej sytuacji jest to najlepsze i najbardziej sprawiedliwe rozwiązanie. Wolfgang skakał na poniedziałkowym treningu w Engelbergu poprawnie, Michael potwierdził swoją klasę trzema zwycięstwami w Pucharze Kontynentalnym. Wyniki obu zawodników są trudne do porównania, dlatego powinni je >wyskakać< w Engelbergu" - wyjaśnił trener Alexander Pointner.

Wyniki Michaela Hayböcka »

20-letni Michael Hayböck jest liderem klasyfikacji końcowej Pucharu Kontynentalnego i dzieki temu zapewnił Austrii siedem miejsc w Pucharze Świata. Wolfgang Loitzl wygrał Turniej Czterech Skoczni w sezonie 2008/09, ale w tym sezonie nie jest w najlepszej formie, podczas zawodów Pucharu Świata w Engelbergu zajął miejsca 18. i 21.