COC-M: Piotr Żyła znów triumfuje

Utworzono: 25.09.2011 17:32 / sk

Po triumfie w pierwszym, sobotnim konkursie w Klingenthal Piotr Żyła znów wywalczył zwycięstwo w drugim wydarzeniu w Vogtlandarena, chociaż tym razem mniejszym marginesem.

Z odległością 130 m Polak był jedynie szósty na półmetku, a zwycięstwo przypieczętował skokiem na 132 m w finale, uzyskując w sumie 248,6 punktu.

Piotr Zyla

"Przy pierwszym skoku spóźniłem się z wyskokiem. Drugi skok wyszedł mi dobrze", powiedział Żyła, który rzucił także wyzwaniem kolegom z drużyny. "Może uda mi się też podwyższyć poprzeczkę dla Kamila Stocha w finale Letniej Grand Prix".

Niemiec Andreas Wank poleciał na 139 m i 125 m (241,9 punktu) i wywalczył dla drużyny gospodarzy drugie miejsce. "Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Teraz mamy kolejne miejsce w Pucharze Świata i oczywiście mam nadzieję je zająć. Dzisiejsze zawody dały mi dużo pewności siebie".

Tylko 0,6 punktu mniej uzyskał trzeci Kaarel Nurmsalu, który poleciał na 135,5 m i 123 m. To pierwsze podium Estończyka, który przed trwającym sezonem postanowił przejść z kombinacji nordyckiej do skoków narciarskich.

"To dla mnie wielki sukces. Już ostatniej zimy w zawodach kombinacji norweskiej nieźle mi się tu powodziło, a w skokach narciarskich dobra passa mnie nie opuściła", powiedział Nurmsalu.

Aleksander Zniszczoł był liderem po pierwszej serii, ale nie zdołał utrzymać prowadzenia i zawody ukończył na czwartej lokacie.

Stefan Kraft zaliczył bardzo dobry występ w drugiej serii. Austriak lądował na 129 m, awansował z 19. na piąte miejsce ex aequo z Włochem Andreą Morassim oraz osiągnął najlepszy wynik w drużynie, wyprzedzając siódmego Johannesa Obermayra.

Również Rosjanie nie mają powodów do narzekania. Dwaj reprezentanci drużyny trafili do czołowej dziesiątki: Roman Trofimow (8.) i Anton Kaliniczenko (10.). Doświadczony Niemiec Georg Spaeth zajął dziewiąte miejsce.

Wydarzenie w Klingenthal stanowiło ostatni konkurs COC tego lata. Zwycięzcą w klasyfikacji generalnej został ledwie 17-letni Aleksander Zniszczoł. Za nim uplasowali się Peter Prevc i Andreas Wank.

Piotr Żyła niekwestionowanym zwycięzcą »