Bez niespodzianek - Austria niekwestionowanym zwycięzcą w Zakopanem

919.6
3
Rosja
896.1

Austria jest praktycznie nie do pokonania w zawodach drużynowych, co było widoczne również w pierwszym konkursie drużyn w Zakopanem. Najlepsi byli Austriacy z Mistrzami Świata Martinem Kochem, Wolfgangiem Loitzlem, Gregorem Schlierenzauerem i Thomasem Morgensternem, którzy byli niekwestionowanymi zwycięzcami z łączną notą 974,3 punktu.

Richard Freitag

Drugie miejsce wywalczyła silna drużyna Niemców, wśród których świetny wynik osiągnął Richard Freitag. Również Severin Freund i Stephan Hocke oddali dobre skoki. Martin Schmitt nie jest jeszcze w najlepszej formie, ale reprezentacja Niemiec może być z siebie zadowolona. Drugie miejsce (919,6 punktu) to bardzo dobry rezultat.

Rosjanie trzeci

Rosjanie skakali bardzo dobrze i uplasowali się na trzeciej lokacie (896,1 punktu). Pavel Karelin jest w świetnej w formie: skoczek był bliski pobicia rekordu skoczni (140,5 m ustanowione przez Simona Ammanna), lądując na 138,5 m. Także pozostała część drużyny pokazała, że reprezentacja Rosji wciąż rozwija się, co zostało wynagrodzone miejscem na podium.

Czesi byli czwarci, a tuż za nimi Słoweńcy. Rozczarowani mogą być polscy skoczkowie, którzy zajęli szóstą lokatę.

Finowie nie w formie

Norwegowie zajęli siódmą lokatę. Anders Bardal i Johan Remen Evensen muszą jeszcze potrenować do Pucharu Świata, zaś Tom Hilde i Rune Velta trzymają dobry poziom. Japończycy, bez Noriakiego Kasaiego i zwycięzcy klasyfikacji generalnej zeszłego lata Daikiego Ito, byli ósmi i mogą jeszcze nad sobą popracować.

Finowie i Włosi nie przeszli do finału. Jak na razie tego lata reprezentacja Finlandii nie jest w najlepszej formie. Główny trener Pekka Niemelae liczy na powrót Mattiego Hautamaekiego i Villego Larinto, który wraca do zdrowia po naderwaniu więzadła.