COC-M: Robert Kranjec wygrywa pierwsze zawody sezonu

Utworzono: 02.07.2011 22:07 / sk

Międzynarodowy sezon letni skoków narciarskich tradycyjnie zaczyna się od Pucharu Kontynentalnego w Słowenii. W ten weekend na skoczni normalnej w Kranju zostaną rozegrane dwa konkursy.

Pierwsze, sobotnie zawody wygrał faworyt. Na skoczni w swoim ojczystym mieście lokalny bohater Robert Kranjec wywalczył tytuł zwycięzcy, skacząc na 109,5 m i 104 m i uzyskując w sumie 255,3 punktów.

Na drugim miejscu uplasował się Mistrz Świata Juniorów Vladimir Zografski z Bułgarii, który lądował na 109 m i 103 m (250,6 punktów).

Polak Dawid Kubacki, który po pierwszej serii znalazł się na ósmej lokacie, w serii finałowej poleciał na 105,5 m, co zagwarantowało mu trzeci stopień podium. Jego kolega z drużyny Bartłomiej Klusek był trzeci po pierwszej serii, ale w wyniku słabszego skoku zanotował znaczny spadek w rankingu, kończąc zawody na 25. miejscu.

W drużynie gospodarzy sukces odnieśli również Peter Prevc, który najlepszy skok oddał w finale, awansując z 13. na czwartą lokatę, oraz Dejan Judez (5. miejsce).

Daniel Huber, który zawody zakończył jako siódmy, tuż za Polakiem Aleksandrem Zniszczolem, był najlepszy wśród Austriaków.

Po otwarciu sezonu powody do rozczarowania ma drużyna Niemców, których najwyższy wynik to 23. miejsce Marksa Eisenbichlera.