Kolejne zwycięstwo Muotki - Koivuranta skacze dalej

Utworzono: 03.04.2011 09:50 / sk

Po zdobyciu swojego pierwszego tytułu w mistrzostwach kraju na dużej skoczni w Kuopio tydzień temu, Olli Muotka powtórzył sukces, tym razem na skoczni normalnej.

22-latek, który tej zimy zapewnił sobie stałe miejsce w drużynie narodowej, wygrał Mistrzostwa Finlandii w Rovaniemi, skacząc na 92,5 m i 92 m.

Pierwszy tytuł Olliego Muotki »

Matti Hautamaeki, który oddał skok na 97 m, był niekwestionowanym liderem po pierwszej serii, ale wiatr mu nie dopisał w finałowej serii i skoczek lądował na 85 m, zajmując drugą lokatę.

Jere Kykkänen, który poszybował na 89 m i 91 m, stanął na trzecim stopniu podium.

„Nie spodziewałem się tego. Raz wiał silny wiatr w plecy, a raz pod narty. Przy złych warunkach było się bez szans”, powiedział Muotka przed kamerami fińskiej telewizji YLE.

Czołowa dziesiątka, Mistrzostwa Finlandii, Rovaniemi HS 100, 2 kwietnia 2011 r.

Anssi Koivuranta skacze dalej

Podczas mistrzostw Anssi Koivuranta ogłosił, że nie zakończy kariery jako skoczek narciarski. „To nie była łatwa decyzja, ale teraz już wiem, że to właściwy wybór”, powiedział fińskim dziennikarzom. Były zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w kombinacji norweskiej przestawił się na skoki narciarskie przed minionym sezonem i zajął 40. miejsce w Pucharze Świata, wyróżniając się jako czwarty najlepszy zawodnik w swojej drużynie.