LAMY CHAPPUIS ZDOBYŁ TYTUŁ W SKOKACH NARCIARSKICH

Utworzono: 28.03.2011 10:02 / sk

Jason Lamy Chappuis, zawodnik kombinacji norweskiej, który już w Planicy odznaczył się dobrymi skokami, zdobył tytuł mistrza kraju w skokach narciarskich.

Na drugim miejscu uplasował się David Viry, otrzymując 260,1 punktów. Emanuel Chedal i Ronan Lamy Chappuis, który wygrał zawody juniorów, zajęli ex aequo trzecie miejsce z łączną notą 256,8 punktów.

Zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Swiata i Mistrz Świata został niekwestionowanym zwycięzcą zawodów w Chaux Neuve, oddając skoki na 120,5 m i 117 m i uzyskując 286,9 punktów.

Pierwsza dziesiątka, Mistrzostwa Francji, Chaux Neuve, 26 Marca 2011 r.

Faworyka Mattel zdobywa tytuł

Zgodnie z oczekiwaniami zawody kobiet wygrała Coline Mattel z łączną notą 190,2 punktów (101 m i 92,5 m). Julia Clair (87 m i 78 m; 129,9 punktów) uplasowała się na drugim miejscu, a trzecie zajęła Lea Lemare (85 m i 79 m; 128,6 punktów).