Stoch wygrywa - Małysz po raz kolejny na podium

Utworzono: 20.03.2011 12:54 / os

Ostatnim zwycięzcą sezonu został Kamil Stoch. Polak idzie w ślady Adama Małysza, który dziś oficjalnie zakończył karierę. Stoch wygrał dzięki skokowi na odległość 215,5 m, za który otrzymał notę 217,3 pkt. Druga seria została odwołana z powodu porywistego wiatru. Na drugiej pozycji uplasował się Robert Kranjec, lądując wprawdzie aż na 224,5 m, ale uzyskał notę o 2,3 pkt. niższą od Stocha. Dla zawodnika z Zębu to trzecie zwycięstwo w sezonie.

Kamil Stoch

Jak na ironię, podczas finałowych zawodów główną rolę starała się odegrać pogoda. Wiejący z różnych kierunków wiatr, skutecznie przeszkodził wielu zawodnikom w osiągnięciu dobrego rezultatu. W tym gronie znaleźli się Anders Jacobsen, Michael Neumayer, a także Matti Hautamaeki i Andreas Kofler. Wszyscy trafili na fatalne warunki, co skrzętnie wykorzystali inni.

Simon Ammann, Thomas Morgenstern, Adam Malysz

Adam Małysz w galerii sław »

Robert Kranjec

W swoim ostatnim pucharowym występie na podium stanął Adam Małysz, po raz 92 w swojej karierze. "Musieliśmy długo czekać, pogoda jest piękna, ale było ciężko. Jestem oczywiście zadowolony, to był ładny ostatni skok", powiedział Polak po zawodach. Na zakończenie w pierwszej trójce znalazło się zatem miejsce dla dwójki Polaków!

Robert Kranjec, Kamil Stoch, Adam Malysz

Emocjonalne zakończenie kariery Adama Małysza

Martin Koch, Gregor Schlierenzauer, Thomas Morgenstern

Małysz w niedzielę zakończył swoją wielką karierę. Podczas swojego ostatniego oficjalnego skoku musiał walczyć z tylnym wiatrem, ale pomimo tak niekorzystnych warunków zdołał uzyskać aż 216,5 m. Na zeskoku trenerzy i inni zawodnicy zgotowali mu wielkie pożegnanie. Skoczek, który 39 razy stał na najwyższym stopniu podium, po raz ostatni usłyszał dziś hymn Planicy odgrywany po skokach powyżej 200 metrów.

Adam Malysz

Na swoich nartach Małysz umieścił słowa podziękowania w języku fińskim dla swojego chorego trenera Hannu Lepistoe. Brawo bili kibice jak i pozostali zawodnicy. Simon Ammann i Tom Hilde wystąpili w zapuszczonych na tę okazję wąsach.

Schlierenzauer wygrywa Puchar Świata w lotach

Czwarte miejsce zajął Gregor Schlierenzauer, co pozwoliło na wygranie małej Kryształowej Kuli za triumf w klasyfikacji Pucharu Świata w lotach. Tyrolczyk wyprzedził w tym rankingu swojego kolegę z drużyny, Martina Kocha.

Gregor Schlierenzauer w galerii sław »

Najlepszy w norweskiej ekipie był dziś Anders Bardal przed Niemcem Severinem Freundem. Obaj zajęli odpowiednio miejsa pięć i sześć. Zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajął siódme miejsce przed Wolfgangiem Loitzlem i Johanem Remenem Evensenem. Po raz ostatni sygnał do startu Norwegom dawał dziś trener Mika Kojonkoski. Po dziewięciu latach udanej współpracy, Fin wraca do ojczyzny.

Chedal jedenasty

Emmanuel Chedal zakończył sezon dobrym, jedenastym miejscem. Zawodowolony z występu może być także Jan Matura, który był 13. W niedzielę wystąpiła najlepszych trzydziestu zawodników Pucharu Świata. Wszyscy uroczyście pożegnali na koniec Adama Małysza.