Austriacy Mistrzami Świata Juniorów

Utworzono: 30.01.2011 20:22 / os

Austriaccy skoczkowie wygrali nie tylko drużynowy konkurs Pucharu Świata w Willingen, ale także zawody drużynowe na Mistrzostwach Świata Juniorów. Tytuł indywidualny w Otepaeae wywalczył Bułgar Vladimir Zografski, ale Bułgarzy w niedzielnym konkursie nie mieli drużyny.

Team Norway

Michael Hayboeck, Stefan Kraft, Markus Schiffner i Thomas Lackner zdobyli złoto dla Austrii z łącznią notą 920.5 pkt., wyprzedzając kolejnych faworytów, Niemców (913.0 pkt.). Austria przed Niemcami - Taki był rezultat również na Mistrzostwach Świata Juniorów 2010 w Hinterzarten.

Team Germany

Polska dopiero czwarta

Team Austria

Richard Freitag, Daniel Wenig, Marinus Kraus i Stephan Lehye zdobyli srebro dla Niemiec. Brąz powędrował do Norwegów (876.0) w składzie: Espen Roee, Mats Berggaard, Anders Fannemel i Sigmund Hagehaugen.

Polska, według wielu ekspertów, jeden z faworytów, zakończyła konkurs na czwartym miejscu. Tomasz Byrt, Klemens Murańka, Andrzej Zapotoczny i Krzysztof Miętus przegrali medal o pięć punktów.

To był rozczarowujący konkurs dla Finów. Zajęli dopiero siódmą pozycję, za Słowenią i Szwajcarią. Czesi na ósmym miejscu, Francuzi, Estończycy, Włosi i Rosjanie nie zakwalifikowali się do rundy finałowej. Japończycy nie wzięli udziału w konkursie, który ze względu na silny wiatr musiał zostać przełożony. Jednak ostatecznie zwycięstwo Austriaków było w pełni zasłużone.