Drużyna Japonii na Mistrzostwa

Utworzono: 18.01.2011 14:45 / sk

Japoński Związek Narciarski (SAJ) jako pierwszy ogłosił drużynę na nadchodzące Mistrzostwa Świata w Oslo. Niespodzianek nie było.

Daiki Ito

Dziesiąte MŚ dla Kasai

Noriaki Kasai

Noriaki Kasai, Daiki Ito, Taku Takeuchi, Shohei Tochimoto i Fumihisa Yumoto będą reprezentowali swój kraj w Norwegii. Kasai weźmie udział już w swoich dziesiątych mistrzostwach. 38-latek zadebiutował w 1989 r. w Lahti (FIN) i wywalczył do tej pory sześć medali (4 brązowe, 2 srebrne).

W ostatnich dwóch Mistrzostwach Świata w Libercu i Sapporo, Japonia, reprezentowana przez Tochimoto, Okabe, Ito i Kasai, zdobyła brązowe medale w konkursach drużynowych.

Daiki Ito najlepszym Japończykiem

Najlepszy wynik w drużynie do tej pory osiągnął Daiki Ito, zwycięzca ubiegłorocznej Letniej Grand Prix, który w Kuopio i Engelbergu zajął miejsce szóste. Ito jest również najlepszym z Japończyków w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - zajmuje miejsce 14.

Noriaki Kasai i Daiki Ito pojadą do Europy już we wtorek i wezmą udział w konkursach w Zakopanem. Pozostała część drużyny wrócić do rywalizacji na konkursy w Willingen.