Nadzieja Niemiec na Mistrzostwa

Utworzono: 21.12.2010 09:42 / os

Melanie Faisst, podobnie jak jej koleżanka z drużyny Ulrike Graessler, jest częścią kobiecych skoków narciarskich od samego początku. Zawodniczka z Czarnego Lasu nie odniosła tak wielkich sukcesów jak jej koleżanka, ale ostatniej zimy w klasyfikacji generalnej COC zajęła piąte miejsce i niejednokrotnie udowodniła swój talent.

Melanie Faißt

5 pytań - 5 twarzy Melanie Faisst »

Obecny sezon przebiega dla Niemki bardzo dobrze. 20-latka rozpoczęła sezon na pozycji dziewiątej, następnie czterokrotnie z rzędu była piąta. W ostatnim konkursie przed Świętami wskoczyła na podium - trzecie miejsce w Notodden. Dzięki tym rezultatom jest najlepszą Niemką w tym sezonie. Faisst poświęciła trochę czasu Berkutschi i wyjaśniła swoje cele.

Berkutschi: Jakie są Twoje cele na sezon?

Melanie Faisst: Chcę cieszyć się skokami i dobrze się bawić. Świetnie byłoby wziąć udział w Mistrzostwach Świata w Oslo.

Berkutschi: Co musi się stać, abyś była w pełni szczęśliwą zawodniczką po zakończeniu sezonu?

Melanie Faisst: Są dwie rzeczy: Bardzo chcę skakać w Oslo - to coś wielkiego. Natomiast druga sprawa być zdrowa. Jeśli te dwie rzeczy się spełnią, wówczas będę zadowolona.

Berkutschi: Skoki narciarskie są dla mnie....

Melanie Faisst: ...najlepszym sportem na świecie. Skoki narciarskie znaczą dla mnie wszystko, to wielka część mojego życia.

Berkutschi: Co chciałabyś osiągnąć na Mistrzostwach Świata w Oslo?

Melanie Faisst: Oslo to najważniejsze wydarzenie sezonu. Chciałabym cieszyć się tam wszystkim, poczuć atmosferę. Oczywiście, chcę też dobrze skakać i dobrze bawić się na skoczni.

Berkutschi: Jakie jest Twoje motto?

Melanie Faisst: Ludzie, którzy walczą, mogą przegrać. Ludzie, którzy nie walczą, już przegrali.

Kariera

Po raz pierwszy pojawiła się w FIS Pucharze Kontynentalnym Kobiet 8. lutego 2005 i zajęła 33. pozycję ... Dwukrotnie była w pierwszej dziesiątce Mistrzostw Świata Juniorów (8. miejsce w 2007, 4. miejsce w 2008) ... Jej najlepszy rezultat to drugie miejsce 12. sierpnia 2008 w Poehla (GER) ... Najlepszym sezonem Niemki był 2009/10, kiedy zajęła piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego ... Wzięła udział w 77. konkursach COC, trzy razy była na podium, do tej pory nie wygrała żadnego konkursu...